pasma - civil 2010

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
unixproo
Posty: 5
Rejestracja: 12 cze 2011, 23:45

pasma - civil 2010

Post autor: unixproo »

witam,
jestem po szkoleniu I stopnia z Civila 3d 2010
mam problem z pasami... tzn.
1. po wyrysowaniu niwelety w pasmie mam takie same rzędne w rzędnych istniejących ( teren ) i w rzędnych niwelety,w wyniku tego w pasmie różnicach mam wszędzie 0,00, jak zrobić aby w rzędnych niwelety "wyrzucał" mi rzędne niwelety, a nie terenu.

2. wszystkie rzędne w pasmie są trochę zagęszczone, jest możliwość ustawienia aby rzędna była podana tylko w punktach charakterystycznych ( ustawionych przez siebie ) albo co jakąś odległość?

pozdrawiam
edit
Posty: 102
Rejestracja: 02 gru 2006, 12:17

Re: pasma - civil 2010

Post autor: edit »

1. właściwości widoku profilu - profil 1 "niweleta" - profil 2 "teren" (poza pasmem niwelety, gdzie wstawiasz niweletę).
2. właściwości widoku profilu - w kolumnie "punkty geometryczne" zaznaczasz te punkty, które Ciebie interesują.
unixproo
Posty: 5
Rejestracja: 12 cze 2011, 23:45

Re: pasma - civil 2010

Post autor: unixproo »

dziękuje za poprzednie porady

odznaczyłem wszystko w punktach geometrycznych i w pasmie wyświetla mi dane co 10m + poczatek luku srodek, koniec.

jak zrobić żeby nie wyświetlał mi co 10 m tylko w tym kilometrażu gdzie ja chce?
unixproo
Posty: 5
Rejestracja: 12 cze 2011, 23:45

Re: pasma - civil 2010

Post autor: unixproo »

dodałem etykiete na lini trasowania ' skrzyzowanie ' i teraz chciałbym zeby w pasmie wypisało mi wszystkie dane tego punktu
ODPOWIEDZ