Wybór sprzętu

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
kujdak
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2011, 19:10

Wybór sprzętu

Post autor: kujdak »

Witam serdecznie,
od października czeka mnie praca inżynierska z AutCada Civila 3D. Chciałbym kupić sprzęt który będzie się nadawać do tego programu. Projekt drogi, z wizualizacją. Mam kilka pytań:

- karta graficzna z serii Quadro 600, dobra?
- jaki procesor?
- pamięć ram 8gb 1600 MHz ?

Może macie jakieś gotowe zestawy, sprawdzone z którym praca w Civilu będzie płynna?

Cena komputera do 2000 zł

Dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam :wink:
pirun
Posty: 20
Rejestracja: 01 lip 2009, 07:12
Lokalizacja: Bialystok

Re: Wybór sprzętu

Post autor: pirun »

Niestety ale Civil 3d nie ma odpowiedniego wsparcia przez moc komputera.

Chodzi o to, że jaki by to nie był procesor, to i tak Civil wykorzysta max 1 rdzeń.
Ilość ramu pozwoli na "niezawieszanie się Civila przy dużych plikach, ale nie przyśpiesza. Civil 64bit + windows 64 bit - daje tyle że Civil może wykorzystać tylko więcej niż 3 GB ramu (co jest max w windows XP) - ale dalej jedziemy na 1 rdzeniu :(.
Miałem doświadczenie ze stacją graficzną za ponak 30 tys. - chyba 24 GB ramu i 4 procesorami Intel Xeon grafika jakiś wypas po rendery i chodziło to żałośnie przy Civilu (odcinek drogi 10 km). Działało to nie lepiej niż na Intelu i5 z 4 GB ramu :(

Moim zdaniem - Civil - kombajn co robi wszystko - ale źle napisany i niewykorzystujący możliwości sprzętowych - niestety.

Jak ktoś ma inne doświadczenia proszę się podzielić.
ODPOWIEDZ