Przekroje poprzeczne

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
azitoshi
Posty: 5
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:48

Przekroje poprzeczne

Post autor: azitoshi »

Witam, znowu problem. Tym razem chodzi o przekroje poprzeczne. Jak pracujecie z poprzeczkami ? - zmieniacie co chwila skalę na 1:100 żeby były poprawnie wyświetlane ? Dla mnie jest to strasznie uciążliwe bo z reguły pracuję z trzema rzutniami i jednocześnie potrzebuje oglądać profil sytuację i poprzeczki o ile profil i sytuacja w 1:500 dobrze wygląda to style poprzeczek już nie i trzeba zmieniać na 1:100 zajmuje to sporo czasu). Macie na to jakiś sposób ? Czy poprostu mam przerobić styl na taki żeby mi pasował w 1:500 skali.
andzinsan
Posty: 28
Rejestracja: 24 lip 2008, 17:15

Re: Przekroje poprzeczne

Post autor: andzinsan »

Witam,
Fakt, skala etykiet na poprzeczkach była denerwująca. Na początku zmieniałem skalę,
gdy już okiełznałem style w CIVILU postanowiłem sobie stworzyć taki, który nie potrzebuje zmiany skali.
Więc miałem styl do "pracy" i do "druku" i to wydaje się najlepszym rozwiązaniem - dużo roboty - styl widoku przekroju i kody
(z kodami akurat jest mniejszy problem bo można uniezależnić wielkość etykiet od skali).
Przy większych projektach gdzie przekroje miałem w innym pliku problem niejako sam się rozwiązał bo podpinałem
plik z przekrojami i nie miała na niego wpływu skala w bieżącym rysunku. Oczywiście aktualizacja po zmianie profilu czy planu zajmowała chwile.
Można jeszcze spróbować w arkuszach zrobić sobie rzutnie z zablokowana skalą dla planu profilu i przekrojów -
nie ma potrzeby zmieniać skali ale przewijania trochę więcej. Wszystko zależy jak duży masz projekt.
Pozdrawiam
Czyny NIEZAISTNIAŁE powodują katastrofalny brak następstw!
azitoshi
Posty: 5
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:48

Re: Przekroje poprzeczne

Post autor: azitoshi »

Narazie skończyło się na tym że zmieniłem style tak żeby pasowały do skali 1:500, innej opcji nie ma bo musze jednocześnie pracować na profilu i poprzeczkach (przy projektowaniu niwelety rowów). Problem mam jednak z wydrukiem i samym wyrzócaniem widoku grupy poprzeczek, nie moge tego tak skonfigurować żeby mi układał poprzeczki tak jak chce czyli na przykład 3 rzędy po 6 poprzeczek numerowane kolumnami. Jakieś sugestie jak najepiej drukować ? Aktualnie przenosze i układam ręcznie wszystkie poprzeczki, co jest chorym sposobem ale jednym który działa :)
ODPOWIEDZ