powierzchnia - problem

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
wojciechziolkowski
Posty: 8
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:20

powierzchnia - problem

Post autor: wojciechziolkowski »

Witam
Mam następujący problem. Po wstawieniu punktów z pliku (punkty geodezyjne - import - wstaw punkty) pojawiają się one na rysunku, lecz jednocześnie znika cały projekt drogi, mimo tego, że warstwy są wyłączone. Myślałem, że powierzchnia po prostu zasłoniła pozostałe warstwy więc wyłączyłem jej widoczność ale w dalszym ciągu nic się nie pojawia (warstwy projektu są włączone). W czym problem?
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Re: powierzchnia - problem

Post autor: gosc »

Być może wszystko się rozjechało - układ współrzędnych w rysunku i współrzędne importowanych punktów mogą być bardzo od siebie oddalone. Być może to jakieś inne uszkodzenie pliku, ciężko powiedzieć bez dostępu do pliku. Dołącz rysunek to może coś więcej da się sprawdzić.
Ewa Solanowska
Posty: 21
Rejestracja: 02 lip 2008, 12:43
Lokalizacja: olsztyn

Re: powierzchnia - problem

Post autor: Ewa Solanowska »

sprawdź czy dane są w tym samym układzie współrzędnych i czy nie masz zamienionych współrzędnych X i Y.
gis, czy nie gis? - oto jest pytanie...
wojciechziolkowski
Posty: 8
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:20

Re: powierzchnia - problem

Post autor: wojciechziolkowski »

Witam. Problem był we współrzędnych. Mimo ustalenia LUW zgodnego z improtowanymi punktami, po ich importowaniu układ zmieniał się automatycznie (Nawet po kliknięciu zamiany na globalny układ współrzędnych). Jakoś sobie z tym poradziłem. Mam teraz następny kłopot. Mam ten sam problem co w temacie: http://forum.procad.pl/viewtopic.php?t=51
Używam civil 2012, taka opcja we wlasciwosciach korytarza nie istnieje. Jest to dosc irytujace. Dzisiaj przez cały dzień bawiłem się rozmaitymi funkcjami i nie doszedłem do żadnego rozwiązania.

Więc: wyedytowałem sobie zespół - nawierzchnia - pobocze - skarpa - dno - przeciwskarpa - taras - skarpa dowiązania do terenu

Na rysunku profilu pojawiają się wszystkie elementy, oprócz wyżej wspomnianej "skarpy do terenu"

Co z tym fantem Panowie i Panie?
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Re: powierzchnia - problem

Post autor: gosc »

Być może skarpa nie jest powiązana z zespołem (tzn. jest wstawiona do rysunku, ale nie jest przyczepiona do zespołu). Bez pliku ciężko coś stwierdzić, dołącz plik dwg to będzie można to sprawdzić.
wojciechziolkowski
Posty: 8
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:20

Re: powierzchnia - problem

Post autor: wojciechziolkowski »

chciałem wrzucić bezpośrednio na forum ale wyskakuje komunikat "Rozszerzenie dwg jest zablokowane' . Wrzuciłem więc tutaj: http://www.sendspace.pl/file/1195303139a3ea1eb2a9ffb

zespół nie wygląda zbyt profesjonalnie - zdaje sobie z tego sprawe. Jest to jednak tylko wersja próbna - gdy w końcu dowiem się jak to jest z tą "skarpą do terenu" narysuje reszte obiektów. Z góry dzięki za pomoc i zainteresowanie moim problemem, pozdrawiam
wojciechziolkowski
Posty: 8
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:20

Re: powierzchnia - problem

Post autor: wojciechziolkowski »

Jako, że nie moge edytować poprzedniego postu, pisze nowy.
Znalazłem w pomocy autodesk coś takiego:
http://docs.autodesk.com/CIV3D/2012/PLK ... D50-68.htm

Problem w tym, że nie moge znaleść "parametry docelowe" Zapewne, to jest rozwiązanie mojego problemu, lecz jak i gdzie ustalić te parametry?
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Re: powierzchnia - problem

Post autor: gosc »

We właściwościach korytarza nie ma ustawionej powierzchni docelowej, dlatego nie ma skarp do powierzchni. Poza tym plik dwg jest uszkodzony - polecenie TEST wykrywa uszkodzone obiekty. Po ustawieniu powierzchni powinno być już OK.
Załączniki
Własciwości korytarza.PNG
Brak powierzchni docelowej.PNG
wojciechziolkowski
Posty: 8
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:20

Re: powierzchnia - problem

Post autor: wojciechziolkowski »

gosc pisze:We właściwościach korytarza nie ma ustawionej powierzchni docelowej, dlatego nie ma skarp do powierzchni. Poza tym plik dwg jest uszkodzony - polecenie TEST wykrywa uszkodzone obiekty. Po ustawieniu powierzchni powinno być już OK.

Dzieki serdeczne ! Wszystko działa ! :) A ja głupi szukałem, we właściwościach zespołu...
ODPOWIEDZ