Problem z stworzeniem profilu podłużnego

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
kambud
Posty: 2
Rejestracja: 08 cze 2012, 08:39

Problem z stworzeniem profilu podłużnego

Post autor: kambud »

Witam,

mam dość palący problem, bo muszę wykonać projekt w Civilu nie mając praktycznie styczności z nim, ale precyzując. Na podkład z mapy stworzyłem powierzchnię odzwierciedlającą moją rzeźbę terenu. Następnie za pomocą lini trasowania stworzyłem oś drogi. I teraz powinienem przynajmniej z tego co wiem, móc na tej podstawie stworzyć profil podłużny. Próbowałem to zrobić w następujący sposób:
1.Profil
2.Utwórz profil powierzchni
3.Dalej dodawałem moją powierzchnię
4.Chciałem stworzyć przekrój

Teraz niestety natrafiłem na poważny problem mianowicie program napisał mi że utworzył profil natomiast ja nic nie widzę. Co więcej w miejscu w którym miał powstać profil nic nie ma. Czy ktoś mógłby mi pomóc w czym jest problem albo co ja robię źle??

Za wszelką pomoc będę niezmiernie wdzięczny.
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Re: Problem z stworzeniem profilu podłużnego

Post autor: gosc »

.... program napisał mi że utworzył profil natomiast ja nic nie widzę.....
Jeżeli już masz komunikat, że profil został stworzony to teraz: Widok Profilu -> Utwórz Widok Profilu
kambud
Posty: 2
Rejestracja: 08 cze 2012, 08:39

Re: Problem z stworzeniem profilu podłużnego

Post autor: kambud »

Właśnie tak dalej postępowałem i nic mi nie wyświetla.
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Re: Problem z stworzeniem profilu podłużnego

Post autor: gosc »

Polecam w takim razie pomoc do programu F1 - w szczególności film: http://docs.autodesk.com/CIV3D/2012/PLK ... rofile.htm. Tam jest krok po kroku pokazane tworzenie profilu powierzchni.
ODPOWIEDZ