Powierzchnia i obwiednia

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
macierzanka
Posty: 37
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:27
Lokalizacja: Białystok

Powierzchnia i obwiednia

Post autor: macierzanka »

Dane: korytarz, powierzchnia korytarza po spodzie
1 Problem: powierzchnia korytarza nie jest wykonywana prawidłowo
Jak widać na zdjęciach. Nie mam pojęcia dlaczego linia powierzchni nie łączy mi prawidłowo spodu konstrukcji ze spodem pobocza, tylko łapie jak jej wypadnie kolejny punkt. Czy to wina tego że te punkty są jeden nad drugim? Nawet próbowałam kodować dodatkowo punktami ale ten sposób też nie zadziałał. Jakieś sugestie? :)

W załączeniu zrzuty z 1 Problemem. Po lewej stronie zespół, spod konstrukcji ma kod połączenia Odniesienie, spód pobocza Odniesienie2, w załączeniu również zrzut z definicji powierzchni tego korytarza.

2 Problem: Jaką logiką kieruje się Civil pokazując możliwe kody do wykonania obwiedni? Nie wszystkie są dostępne. Mam wrażenie że to losowo jest wybierane :) Np. dodaje punkt w każdym zespole o danym kodzie jednak w opcjach wyboru obwiedni tego kodu nie widzę. Ktoś wie dlaczego?

Justyna
Załączniki
zrzut2.png
zrzut.png
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Re: Powierzchnia i obwiednia

Post autor: gosc »

macierzanka pisze:Dane: korytarz, powierzchnia korytarza po spodzie
1 Problem: powierzchnia korytarza nie jest wykonywana prawidłowo
Jak widać na zdjęciach. Nie mam pojęcia dlaczego linia powierzchni nie łączy mi prawidłowo spodu konstrukcji ze spodem pobocza, tylko łapie jak jej wypadnie kolejny punkt. Czy to wina tego że te punkty są jeden nad drugim? Nawet próbowałam kodować dodatkowo punktami ale ten sposób też nie zadziałał. Jakieś sugestie? :)
W załączeniu zrzuty z 1 Problemem. Po lewej stronie zespół, spod konstrukcji ma kod połączenia Odniesienie, spód pobocza Odniesienie2, w załączeniu również zrzut z definicji powierzchni tego korytarza.
Spróbuj (oprócz typu danych: Łącza) dodać jeszcze Linie Charakterystyczne i wybrać z listy kod na krawędzi dołu konstrukcji. To powinno pomóc. A dla pewności możesz jeszcze zagęścić częstotliwość korytarza.
macierzanka pisze: 2 Problem: Jaką logiką kieruje się Civil pokazując możliwe kody do wykonania obwiedni? Nie wszystkie są dostępne. Mam wrażenie że to losowo jest wybierane :) Np. dodaje punkt w każdym zespole o danym kodzie jednak w opcjach wyboru obwiedni tego kodu nie widzę. Ktoś wie dlaczego?

Justyna
Dostępne są kody, które występują po jednym razie z lewej strony osi i po jednym razie z prawej stronie osi. Jeżeli kod pojawia się dwa razy po tej samej osi, to nie będzie go widać na liście obwiedni.
doradora
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:09

Re: Powierzchnia i obwiednia

Post autor: doradora »

cześć,
możliwe, że w teorii tak to właśnie powinno działać, ale z moich doświadczeń wynika, że jest to jak najbardziej losowe zachowanie civila
mnie potrafi pokazać kody "TOP" po których modeluję całą górną powierzchnię a nie okazać kodu "KONIEC", który jest przyczepiony tylko do ostatniego elementu
a najczęściej ta funkcja w ogóle nie jest pokazywana na liście ;)
ODPOWIEDZ