Edycja przekrojów

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
krokiet
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2012, 12:11

Edycja przekrojów

Post autor: krokiet »

Witam
Przeszukałem wszystkie wątki, ale nigdzie nie spotkałem podobnego problemu, dlatego proszę o pomoc.
Sprawa jest prosta, w jaki sposób moge odwrócić strony na widoku przekroju, albo inaczej jak odwrócić odsunięcia na lini próbkowania, albo inaczej jak odwrócić rzutowanie, żeby to co z lewej strony przekroju było po prawej i odwrotnie? Może banalne pytanie, ale nie udało mi się nic z tym zrobić.

Spróbuje opisać dokładniej:

Mam powierzchnie, linie trasowania, która idzie zgodnie z kilometrażem od powiedzmy 20+000 do 20+600, mam profil i tworze linie próbkowania. Przykładowa linia znajduje się w km 20+000, odsunięcie lewe 10m, odsunięcie prawe 20m, generuje widok przekroju w tym kilometrze i jest to widok w kierunku końca rozpatrywanego odcinka, a jak odwrócić kierunek, tak, żeby widoki były rysowane odwrotnie?

Czy jest to wogóle możliwe?
macierzanka
Posty: 37
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Edycja przekrojów

Post autor: macierzanka »

Witam,
nic nie zrozumiałam :)
Widok przekroju zawsze generowany jest w kierunku od początku do końca linii trasowania, jeśli chcesz odwrotnie musisz odwrócić kierunek linii trasowania. Taka opcja jest możliwa w zakładce Linia trasowania (odwróć kierunek linii trasowania) jednak prawdopodobnie posypie Ci się profil podłużny.
krokiet
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2012, 12:11

Re: Edycja przekrojów

Post autor: krokiet »

Dzięki :)
Więc nie ma możliwości odwrócenia kierunku rysowania widoku, bez zmiany kierunku lini trasowania?
Jestem troche zawiedziony, gdyż w hydrotechnice zawsze w ten sposób rysuje się przekroje.
doradora
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:09

Re: Edycja przekrojów

Post autor: doradora »

odpowiedź jest bardzo prosta, trzeba ominąć problem ;)
wystarczy narysować drugą linię trasowania, tylko w przeciwnym kierunku, i wzdłuż niej puścić próbkowanie, tylko wtedy na przekrojach nie pokazywać korytarza a same powierzchnie
ODPOWIEDZ