Civil 3d -> Autocad

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
piskorski
Posty: 10
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:35

Civil 3d -> Autocad

Post autor: piskorski »

Witam

Czy istnieje mozliwosc uruchamiania Civila 3d (wersja british international) aby nie ladowal wszystkich arx'ow jakie zmieniaja Autocada 2006 w civila ?
Uzywamy Acada czesto jako narzedzie typowo kreslarskie, gdzie niepotrzebne sa elementy projektowania ktore w sposob skuteczny spowalniaja dzialanie calego programu.

Pozdrawiam
Paweł
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2006, 07:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Paweł »

Cześć

Zadałem to samo pytanie i otrzymałem z procada następującą odpowiedź:

"Civil to AutoCAD z dodatkowymi narzędziami, uruchamiając Civila uruchamiamy równocześnie Autocada i chyba nie ma możliwości rozdzielenia tego i uruchomienia tylko Autocada. Można sobie przeładować tylko interfejs tak żeby wyglądał jak Autocad (ikonki, belki narzędziowe, menu gorne).

Także przy samej instalacji Civila z płyty przy wyborze instalacji niestandardowej powinna być opcja ‘Utwórz skrót do programu Autocad na pulpicie’ która tworzy skrót do profilu czystego Autocada."

Nie sprawdzałem tej opcji przy instalacji (brak czasu). Jeżeli ktoś sprawdził niech da znać.

Pozdrawiam
Piotrek

Post autor: Piotrek »

Paweł pisze:
Także przy samej instalacji Civila z płyty przy wyborze instalacji niestandardowej powinna być opcja ‘Utwórz skrót do programu Autocad na pulpicie’ która tworzy skrót do profilu czystego Autocada."

Nie sprawdzałem tej opcji przy instalacji (brak czasu). Jeżeli ktoś sprawdził niech da znać.

Pozdrawiam

Przy instalacji np. Architecturala jest taka mozliwosc, mysle ze w Civilu jest podobnie.
Arek Daniluk
Posty: 8
Rejestracja: 01 lut 2006, 13:25
Lokalizacja: Warszawa, Grodzisk Mazowiecki
Kontaktowanie:

Post autor: Arek Daniluk »

W każdej chwili możesz przełączać się na uchuchomienie Civila jako Auto cada.
procedura:
1. W lini poleceń wpisz: menu
2. wyświetli się okno: wymierz plik adaptacji
3. Wybierasz acad lub acad lub acadSampleWorkspaces i w ten sposób zamykają się wszystkie dodatkowe narzędzia Civila. Jeżeli chcesz powrócić do menu civila wybierasz: plik civil. i następnie w oknie adaptacji ustawiasz opcję civil jako aktualną przestrzeń roboczą
Arek Daniluk
ODPOWIEDZ