linia trasowania pytanie

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
maaciej_88
Posty: 7
Rejestracja: 23 gru 2012, 15:57

linia trasowania pytanie

Post autor: maaciej_88 »

Witam!
Wykonałem rysunek drogi w AutoCadzie, teraz natomiast chciałbym w Civilu na podstawie tego rysunku utworzyć linię trasowania z zachowaniem promieni oraz dodać krzywe przejściowe. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak to zrobić? Z góry dziękuje za odpowiedź.
macierzanka
Posty: 37
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:27
Lokalizacja: Białystok

Re: linia trasowania pytanie

Post autor: macierzanka »

maaciej_88 pisze:Witam!
Wykonałem rysunek drogi w AutoCadzie, teraz natomiast chciałbym w Civilu na podstawie tego rysunku utworzyć linię trasowania z zachowaniem promieni oraz dodać krzywe przejściowe. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak to zrobić? Z góry dziękuje za odpowiedź.
Witam,
a robiłeś już cokolwiek w Civilu? Jeśli nie to proponuję zajrzeć do książeczki "Mój pierwszy projekt" dołączonej do programu albo znaleźć jakieś tutoriale dotyczące podstaw. Raczej nikt na forum nie będzie Ci tłumaczył krok po kroku nauki civila od początku. Tutaj staramy się sobie doradzać w konkretnych problemach.

Pozdrawiam,
Justyna
maaciej_88
Posty: 7
Rejestracja: 23 gru 2012, 15:57

Re: linia trasowania pytanie

Post autor: maaciej_88 »

Witam! Rozumiem i dziękuje za odpowiedź. Do wielu rzeczy doszedłem już sam, tak jak do rozwiązania mojego problemu. W takim razie posiada ktoś może "Mój pierwszy projekt" do Civila 2011? Gdybym mógł to poprosze o wysłanie na maila: maaciej_88@interia.pl
Z góry dziękuję!
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Re: linia trasowania pytanie

Post autor: gosc »

Polecam również samouczki i filmy instruktażowe:

http://docs.autodesk.com/CIV3D/2013/PLK ... EC2BECDBF4
ODPOWIEDZ