problemy z edycją geometrii profilu

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
pamparam
Posty: 3
Rejestracja: 16 sty 2013, 23:05

problemy z edycją geometrii profilu

Post autor: pamparam »

Witam wszystkich,
mam taki problem: narysowałam sobie drogę, zrobiłam do niej linię trasowania, profil też zrobiony i teraz chciałabym zmienić geometrię profilu tej drogi, ale narzędzia edycji tego profilu są nieaktywne..
Mam jedną powierzchnię i jedną linię trasowania więc nie mogłam nic pomylić. Jeśli macie jakieś pomysły to proszę o pomoc;)
macierzanka
Posty: 37
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:27
Lokalizacja: Białystok

Re: problemy z edycją geometrii profilu

Post autor: macierzanka »

Po restarcie programu też nie są aktywne? Mi czasami narzedzia edycji w trakcie pracy robią się nieaktywne, takie szare, ale po restarcie Civila stają się już normalne.
pamparam
Posty: 3
Rejestracja: 16 sty 2013, 23:05

Re: problemy z edycją geometrii profilu

Post autor: pamparam »

Niestety wciąż nieaktywne
macierzanka
Posty: 37
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:27
Lokalizacja: Białystok

Re: problemy z edycją geometrii profilu

Post autor: macierzanka »

Kurcze, to może napisz co robisz po kolei :) Masz linię trasowania i zaprojektowany dla niej profil. Czyli masz wyświetlony widok tego profilu, klikasz na w widoku niweletę i wybierasz z menu Edytor geometrii i wtedy otwiera się listwa Narzędzia układu profilu i to masz nieaktywne, tak?
doradora
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:09

Re: problemy z edycją geometrii profilu

Post autor: doradora »

a może nie masz narysowanej niwelety, tylko próbujesz edytować jakąś powierzchnię? :)
ale ja zamiast kombinować (jeśli nie działa ponowne włączenie civila) po prostu usunęłabym profil i jeszcze raz wygenerowała
pamparam
Posty: 3
Rejestracja: 16 sty 2013, 23:05

Re: problemy z edycją geometrii profilu

Post autor: pamparam »

Macierzanka... robię dokładnie tak jak mówisz;)
doradora.. na pewno nie edytuję powierzchni;)
własnie próbowałam parę razy robić od nowa tą linie trasowania i profil i wciąż to samo;/
może jakiś błąd w pliku albo coś, ale nie mam żadnego komunikatu więc nie wiem o co chodzi
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Re: problemy z edycją geometrii profilu

Post autor: gosc »

Załącz plik i zrób parę screenów, to będzie można to sprawdzić.
ODPOWIEDZ