Przechyłka a przekroje poprzeczne

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
irti6
Posty: 26
Rejestracja: 23 sty 2013, 15:21

Przechyłka a przekroje poprzeczne

Post autor: irti6 »

Witam, pisze z następującym problemem. Mój zespół składa sie z jezdni 1x2 oraz obustronnych chodników. Jednak civil nie chciał rysować w korytarzu tych że chodników, dlatego stworzyłem je z nawierzchni. I tu powstaje problem, ponieważ gdy projektuje przechyłkę, to program zaczyna również obracać mi moje chodniki stworzone z nawierzchni, czego nie chce (chcę zachować ich stałe pochylenie). Czy istnieje jakiś sposób aby civil nie dokonywał mi przechyłki tych moich nieszczęsnych chodników? Ktoś mi powiedział że w zespole na połączeniu nawierzchni z chodnikami muszę wstawić odpowiedni typ połączenia, coś w rodzaju przegubu, jednak przewertowałem Katalog narzędzi podzespołów i nic takiego nie wpadło mi w oko. Prosze o szybką pomoc, terminy naglą ;)
macierzanka
Posty: 37
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Przechyłka a przekroje poprzeczne

Post autor: macierzanka »

Ja bym się raczej pokusiła o znalezienie powodu dla którego nie rysuje Ci chodników w korytarzu. :)
irti6
Posty: 26
Rejestracja: 23 sty 2013, 15:21

Re: Przechyłka a przekroje poprzeczne

Post autor: irti6 »

jak używam chodnika, skarpa do terenu znika mi w przekrojach :/
macierzanka
Posty: 37
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Przechyłka a przekroje poprzeczne

Post autor: macierzanka »

może nie dodałeś terenu jako obiektu docelowego w korytarzu?
irti6
Posty: 26
Rejestracja: 23 sty 2013, 15:21

Re: Przechyłka a przekroje poprzeczne

Post autor: irti6 »

hmmm o tym nie pomyślałem, jak wyświetlał się błąd coś z chodnikami, to zmieniałem chodniki na nawierzchnie i dopiero wtedy definiowałem powierzchnie docelową. Sprawdzę czy teraz bedzie działać
irti6
Posty: 26
Rejestracja: 23 sty 2013, 15:21

Re: Przechyłka a przekroje poprzeczne

Post autor: irti6 »

no oki zrobiłem tak jak radziliście, jednak powstał inny problem, nie wszędzie tworzy mi skarpy do terenu, dodałem obiekty docelowe, obwiednie, wzory skarp, ale nie wszędzie się tworzą, w większej ilości miejsc ich nie ma niż są. również na niektórych przekrojach są naniesione a na niektórych nie. Co z tym fantem zrobic? jaka moze być przyczyna?
irti6
Posty: 26
Rejestracja: 23 sty 2013, 15:21

Re: Przechyłka a przekroje poprzeczne

Post autor: irti6 »

problem solved, miałem ustawione skarpy tylko do nasypu i nie tworzyło mi ich w wykopach. dzięki wszystkich za pomoc ;)
ODPOWIEDZ