problem z krzywymi przejściowymi

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
maaciej_88
Posty: 7
Rejestracja: 23 gru 2012, 15:57

problem z krzywymi przejściowymi

Post autor: maaciej_88 »

Witam! Prosze o pomoc...
Mam narysowaną oś drogi... Teraz chciałbym na tej podstawie utworzyć linię trasowania z krzywymi przejściowymi... Jednak gdy robię to za pomocą opcji "utwórz linię trasowania za pomocą najlepszego dopasowania" program zawodzi i pokazuje błąd krytyczny, bądź w ogóle nie opisuje mi lini tworząc jedynie polilinie... ;/ Działa u mnie jedynie opcja tworzenia linii trasowania z elementów... Jednak nie ma krzywych przejściowych... Mógłby ktoś mi pomóc i powiedzieć jak je dodać...?
macierzanka
Posty: 37
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:27
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z krzywymi przejściowymi

Post autor: macierzanka »

Spróbuj użyć "Narzędzia tworzenia linii trasowania". Wtedy możesz zaprojektować wszystkie elementy ręcznie, najpierw projektujesz styczne, w które później wpisujesz łuki wraz lub bez krzywych przejściowych.
maaciej_88
Posty: 7
Rejestracja: 23 gru 2012, 15:57

Re: problem z krzywymi przejściowymi

Post autor: maaciej_88 »

Próbowałem tak zrobić... niestety zamiast łuku utworzony zostaje okrąg o zadanym pomieniu... ;/ sprawa dotyczy wyokrąglenie promieniem R=500m. projektuje prosta a następnie odcinek odejścia pod kątem 12 stopni... nie wiem gdzie tkwi problem...
macierzanka
Posty: 37
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:27
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z krzywymi przejściowymi

Post autor: macierzanka »

Napiszę po kolei:
1.masz narysowaną linię trasowania np. liniami acad
2.wybierasz "Narzędzia tworzenia linii trasowania"
3.wybierasz "Rysuj styczną-styczną" i rysujesz po kolei wszystkie styczne
4.następnie wyokrąglasz załamania: jeżeli chcesz sam łuk to ja wybieram najczęsciej "Zaokrągl łuk dowolny" i wybieram dwie styczne, ewentualnie jeśli potrzebujesz łuku z krzywymi np. "Krzywa prejsciowa-łuk-krzywa przejściowa"

Może napisz po kolei jak Ty to wykonujesz.
maaciej_88
Posty: 7
Rejestracja: 23 gru 2012, 15:57

Re: problem z krzywymi przejściowymi

Post autor: maaciej_88 »

Robię dokładnie tak samo, ale program coś wariuje... Tak jak napisałem prędzej, zamiast wyłukowania promieniem 500m tworzy mi cały okrąg... No nic popróbuje jeszcze może zaskoczy... ;) dziękuje za pomoc i zainteresowanie ;)
ODPOWIEDZ