Załamania trasy

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
macierzanka
Posty: 37
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:27
Lokalizacja: Białystok

Załamania trasy

Post autor: macierzanka »

Witam,
potrzebuję z Civila 3d 2010 uzyskać w jakikolwiek sposób wykaz załamań mojej trasy. Tak jak tabelę łuków "produkuję" bez problemu tak załamań nie potrafię. Najbardziej zależy mi na kątach zwrotu trasy. Nawet w widoku tabelarycznym linii trasowania z panelu Narzędzia układu linii trasowania kąty są podane tylko przy łukach. Jest na to jakiś sposób?

Pozdrawiam,
Justyna
doradora
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:09

Re: Załamania trasy

Post autor: doradora »

skoro nikt nie odpowiada, to opowiem jak sobie z tym problemem poradziliśmy...
przerysowaliśmy samą linię trasowania w InRoads i tam wygenerowaliśmy :)
pozdrawiam,
macierzanka
Posty: 37
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Załamania trasy

Post autor: macierzanka »

Ahaha :) :) Dora już miałam pisać do Ciebie na priv :P
No nic, na razie półręcznie działam. Ale np. już w Civilu 2012 wersji angielskiej załamania da się wrzucić na profil do tabeli. Ja mam civila 2010 niestety ;)
doradora
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:09

Re: Załamania trasy

Post autor: doradora »

ja też pracuję na 2010, bo wciąż obrabiamy jakieś stare tematy i boimy się "przeskoku" na nowszą wersję, ale stanowisko obok mamy 2012 (tylko po polsku), więc jakbyś potrzebowała, to wiesz...
tylko musiałabyś mi wyjaśnić jak mam znaleźć w tej dwunastce taką funkcję

swoją drogą ciągle się zastanawiam, czy obrabianie starych tematów w nowszej wersji civila naprawdę może je "popsuć", czy to tylko legenda?
macierzanka
Posty: 37
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Załamania trasy

Post autor: macierzanka »

Z tym popsuciem to nie wiem. Ja mam 2010 i 2011, ale jedenastki nie lubie, chyba najgorsza wersja civila, strasznie niestabilna. I kilka projektów "udało" mi się niechcacy z 10 przerobic do 11 (nie zauwazylam w której wersji mi się odpalił projekt), to nic sie nie popsulo, tylko nie można wrócić do 10. :)
ODPOWIEDZ