przepust

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
doradora
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:09

przepust

Post autor: doradora »

cześć,
ja w dosyć prostej sprawie, ale jakoś sobie nie radzę...
otóż wymyśliłam sobie, że skoro civil ma elementy do projektowania sieci wod.-kan.to zrobię sobie przepust właśnie z takiego elementu (sieci nigdy nie projektowałam, mamy w firmie do tego ludzi i koordynatora)
no więc naniosłam na sytuację rurę fi 1000 i nadałam jej rzędne i spadek, wygląda, że ok. (zał.1) sprawdziłam w podglądzie, jest 3d
następnie dodałam obiekt na profil zjazdu i zonk, bo spodziewałam się elipsy a widzę hmmm... w zasadzie nie wiem co? (zał.2)
szerokość tego elementu, który widać na profilu nie odpowiada żadnemu rzutowi rury, jaki mogłabym wymyślić, zaskoczył mnie również kierunek opisów tego elementu, dlaczego tak skośnie??

i teraz pytanie: czy robię coś źle? da się to jakoś poprawić? a może do wizualizacji przepustu lepiej użyć innego narzędzia? jakiego?

pozdrawiam wiosennie :)
Załączniki
widok na planie
widok na planie
po dodaniu do widoku profilu
po dodaniu do widoku profilu
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Re: przepust

Post autor: gosc »

A jaki jest ustawiony styl wyświetlania przepustu na profilu? Wg mnie powinien być "rura przecinająca profil" lub coś w tym stylu, żeby pokazać "elipsę"
doradora
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:09

Re: przepust

Post autor: doradora »

dzięki!
wiedziałam, że to musi być jakiś banał :) "Przecięcie rur na profilu" i może nie wygląda jak elipsa, ale dużo lepiej
macierzanka
Posty: 37
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:27
Lokalizacja: Białystok

Re: przepust

Post autor: macierzanka »

Muszę też tego sposobu popróbować :D ja wrzucałam do tej pory przepusty rzutowaniem obiektów, ale to nie jest idealne do tego. :)
doradora
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:09

Re: przepust

Post autor: doradora »

wiesz, nie powiedziałabym, że tego przepustu da się użyć bezpośrednio do wydruku, ale przynajmniej zarys jest i wiem gdzie rura jest zlokalizowana (załącznik)
a jakie elementy rzutujesz na profil?
Załączniki
przepust.png
(17.16 KiB) Nie pobierany
macierzanka
Posty: 37
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:27
Lokalizacja: Białystok

Re: przepust

Post autor: macierzanka »

W Twojej wersji o tyle bardziej mi się to podoba że w 3 widokach mam rurę, wrzuciłam sobie ją na poprzeczkę i też fajnie widać jak jest posadowiona, na profilu jest na dobrej rzędnej itd. Najgorszy ten widok na profilu, kwadratowy taki ;)
Ja rzutowałam bloki na widok profilu i robiłam sobie taki przeskalowany blok. Ten czerwony to mi wyszedł z Twojego sposobu, czarny mój, moja skala szerokości jest oszukana, ale to celowo, bo w dobrej skali to mało widoczne było na wydruku. ;)
Załączniki
2.jpg
2.jpg (35.83 KiB) Przejrzano 4430 razy
1.jpg
ODPOWIEDZ