Węzeł - problem z powierzchnią próbną

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
Slide
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2011, 22:45

Węzeł - problem z powierzchnią próbną

Post autor: Slide »

Witam

Chcę zaprojektować niweletę łącznicy, której rzędne wysokościowe próbuję dowiązać do drogi głównej. W tym celu utworzyłem powierzchnię tymczasową drogi głównej. Na przekroju podłużnym łącznicy dołączyłem profil powierzchni tymczasowej żebym mógł dowiązać się rzędnymi do zaprojektowanych dróg głównych. Problem jest w tym, że na profilu łącznicy rzędne utworzonej powierzchni tymczasowej pokrywają się z zaprojektowanymi niweletami dróg głównych. Powiedzmy jeżeli droga główna usytuowana jest wysokościowo na stycznej (prostej) to na profilu łącznicy rzędne powierzchni tymczasowej nie utworzą takiej samej prostej, o takim samym pochyleniu tylko jakiś taki łuk. Nie wiem czym to jest spowodowane, próbowałem różnych podzespołów przy tworzeniu zespołu do korytarza, próbowałem zagęszczać linie próbkowania w korytarzu i nic....

Czy ktoś jest mi w stanie pomóc?

Pozdrawiam
pirun
Posty: 20
Rejestracja: 01 lip 2009, 07:12
Lokalizacja: Bialystok

Re: Węzeł - problem z powierzchnią próbną

Post autor: pirun »

Na dowiązaniu - os łącznicy nie jest równoległa do osi drogi głównej - tak obstawiam i stąd wychodzi zakrzywienie niwelety z powierzchni tymczasowej.
ODPOWIEDZ