Zjazdy w civilu

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
janmurat
Posty: 6
Rejestracja: 05 mar 2011, 09:34

Zjazdy w civilu

Post autor: janmurat »

Witam
Mam drogę przekroju półulicznym z chodnikiem 2m przy jezdni - typowa wiejska nowa droga
Będzie na niej z 70 zjazdów przez ten chodnik - przeważnie 4m, ale kilkanaście podwójnych. Zjazdy - skosy 1:1 o długości skosu 1m.
Jak toto narysować w planie i w miarę zautomatyzować przy zmianie geometrii drogi głównej żeby się przerysowywały tez zjazdy?
Zjazd ma inny przekrój niż chodnik (10 cm więcej tłucznia) - jak zautomatyzować rysowanie poprzeczek. Tyle regionów dać?

Jakieś hinty?

pozdrawiam Jasiu
doradora
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:09

Re: Zjazdy w civilu

Post autor: doradora »

jeśli potrzebne Ci są poprzeczki, to niestety nie znam innego wyjścia niż zagęszczać korytarz wciąż zmieniając regiony
ale...
wg mnie poprzeczki w civilu to jakaś spaprana sprawa i bez względu na to jak bardzo się starałam zrobić dokładny model, to po eksporcie do cada zawsze trzeba je było przeglądać sztuka po sztuce i poprawiać jakieś głupoty (źle docięte skarpy, nagły zanik przechyłki itp.), dlatego ja zastanawiałabym się, czy nie lepiej dopiero na wyeksportowanych poprzeczkach poprawiać krawężnik i konstrukcję na zjazdach niż zagęszczać model
dodatkowo biorąc pod uwagę, że poprzeczki są co 20m ilość zjazdów do korekty na poprzeczce będzie dużo mniejsza :)

z doświadczenia wiem, że czym gęściejszy model tym większa możliwość "wysypania się" programu
dodatkowo w moim przypadku najczęściej nie potrzeba poprzeczek, a tylko warstwice na drodze, więc bardzo często przepuszczam po niwelecie tylko zespół z jezdną i krawężnikiem, ale bez zabawy z chodnikami czy obniżeniami krawężnika
roka09
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2013, 11:39

Re: Zjazdy w civilu

Post autor: roka09 »

Zgadzam się, mój model był tak gęsty że nie mogłam sobie poradzić bo cały czas się wysypywał program... Porzuciłam to i zmieniłam model i było ok :D
ODPOWIEDZ