Wiele korytarzy,linie próbkowani,obliczanie robót ziemnnych!

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
Stachuwwy
Posty: 1
Rejestracja: 17 wrz 2013, 10:02

Wiele korytarzy,linie próbkowani,obliczanie robót ziemnnych!

Post autor: Stachuwwy »

Witam wszystkich serdecznie.

Mam mały problem z wygenerowaniem całości zadania. Aczkolwiek polega to dokładnie na sporządzeniu wielu korytarzy połączonych z sobą na danej Lini Trasowania. Gdyż projektuje ciąg ulic na osiedlu z parkingami po obu stronach w wyznaczonych miejscach, i zmienna geometria chodnika. Stworzyłem wiele zespołów każdy przypasowany do odpowiedniej zmiennej geometrii ulicy, na podstawie tego stworzyłem na całej długości linii trasowania odpowiednie korytarze. Każdy następny korytarz łączy się z poprzednim czyli początek kilometrażu poprzedzającego korytarza jest końcem kilometrażu wcześniejszego. Następnie stworzyłem linie próbkowania. I tu teraz zaczyna się problem przy OBLICZANIU MATERIAŁU, w tym oknie dialogowym Na zakładce Powierzchnia trzeba Wybrać ODNIESIENIE do późniejszego obliczenia robót ziemnych. I tu mam Wszystkie Odniesienia Każdego wygenerowanego korytarza, przy wyborze któregoś z nich. Program Obliczy mi tylko roboty ziemne W danym korytarzu z którego było zaznaczone odniesienie. CO mam zrobić aby Mógł policzyć roboty ziemne na całości lini Trasowania. Bądź co wcześniej źle, bądź nie do końca tak mogłem zrobić.

Proszę o pomoc.

KAMIL
Załączniki
PLAN ZAGOSPODAROWANIA Koytarze
PLAN ZAGOSPODAROWANIA Koytarze
OBLICZANIE MATERIAŁU
OBLICZANIE MATERIAŁU
doradora
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:09

Re: Wiele korytarzy,linie próbkowani,obliczanie robót ziemnn

Post autor: doradora »

cześć,
czegoś nie rozumiem, nie wiem z jakiego powodu nie możesz mieć jednego korytarza do jednej linii trasowania? dlaczego każdy przekrój robisz oddzielnym korytarzem, a nie oddzielnym regionem w jednym korytarzu?
jeśli z jakiś powodów lepiej żeby były to odrębne korytarze, to zawsze możesz stworzyć nową powierzchnię i pododawać do niej wszystkie powierzchnie z korytarzy, a następnie jako powierzchnię odniesienia wybrać tą nową - ja właśnie tak robię
ODPOWIEDZ