Program sterujący projektem w inventorze z pod exela

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
pavelsti
Posty: 1
Rejestracja: 09 kwie 2011, 09:18

Program sterujący projektem w inventorze z pod exela

Post autor: pavelsti »

Witam,


Przepraszam jeśli utworzyłem temat który już był wałkowany na tym forum ale nie mogłem go znaleźć. Potrzebuje jak w temacie informacje odnośnie programu napisanego w exelu pod inventora dowiedziałem się że program ten zazwyczaj składa się z 30-40 linijek (pewnie uzależnione od skomplikowania projektu i ilości elementów ). Pracuje na inventorze bardzo krótki okres czasu a muszę stworzyć ten program i powiązać z projektem żeby zaliczyć i przejść do kolejnego etapu. Nie wiem czy napisałem jasno - choć sam do końca nie rozumiem tego ale chodzi o to żeby program sam przerysowywał projekt (?) mam podobno wprowadzać do programu jedną niewiadomą i program ma go przeliczać (np. zwiększać wymiary korpusu, wydłużać śrubę itd. itp)


Jeśli ktoś z Was wie jak taki program stworzyć (wytłumaczyć jak go powiązać) i ma jakiś przykładowy to prosił bym o pomoc albo na forum albo na PW
Awatar użytkownika
el_joseppo
Posty: 97
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:32
Lokalizacja: W-wa

Re: Program sterujący projektem w inventorze z pod exela

Post autor: el_joseppo »

Jeśli to ma być proste to powiąż złożenie w Inventorze w plikiem xls a potem zrób formularz w VBA z poziomu excela. Ew regułę iLogic.

Jeśli dobrze zrozumiałem to powinno wystarczyć.
pzdrwm
ODPOWIEDZ