Komputer za 2000zl do autocada dla studenta 1 roku

Na tym forum wymieniamy informacje na temat komputerów i ich zachowania w zetknięciu z Revit. Być może uda się wyłonić optymalną konfigurację.

Moderatorzy: pies, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
codec
Posty: 1
Rejestracja: 01 cze 2009, 23:10

Komputer za 2000zl do autocada dla studenta 1 roku

Post autor: codec »

Witam
Od pazdziernika planuje rozpoczac studia na budownictwie.
Przymiezam sie do zmiany kompa pod autocada, jednak nie moge przeznaczyc wiele wiecej niz 2000zl.
Zaczynajac I semestr domyslam sie ze nie bedzie mi potrzebny odrazu wypas do projektowania, przez pewnien czas bedziemy uczyc sie na 2D, nie wiem doklanie kiedy zacznie sie 3D, ,moze ktos bedzie mial wieksza wiedze...
W ramach oszczednosci komputer ma byc bez monitora (narazie mam samsunga 793Df, 17" CRT). Monitor zamienie na wiekszy gdy zacznie sie prawdziwe 3D i tak idac tym tropem pomyslalem ze moze zostawil bym sobie stary dysk Western Digital sata 200GB 7200obr/min, bufor 8 Mb. Myslalem tez o zostawieniu obudowy, tylko nie wiem czy zasilacz bylby odpowiedni (zasilacz: FEEL 400ATX, 400W).
Oczywiescie, w nie dalekiej przyszlosci(na wyzszych latach studiow) planuje zakup prawdziwego wypasu do AutoCada, a teraz (moze sie myle), nie jest mi takowy potrzebny...
Komputer bedzie uzywany do AutoCada, hobbystycznie do Photoshopa, czasami Counter Strike 1.6 i Source(zadne inne gry) i to co wszyscy net oraz do muzyki - mam zamiar niedlugo kupic jakies dobre glosniki 7.1 do kompa (jak ma to jakies znaczenie dla plyty glownej).
Prosze o Wasze sugestie, duzo czytalem i wiem ze mozecie swietnie pomoc.
Co wy na to - abym zostawil stary monitor, dysk i zasilacz z obudowa? wiecej kasy mogbym przeznaczyc na reszte.
plis pomoszcie...
kuna
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2011, 10:34

Re: Komputer za 2000zl do autocada dla studenta 1 roku

Post autor: kuna »

Pomysł z zasilaczem nie jest dobry , no chyba , że to nowy zasilacz o porządnej mocy .
ODPOWIEDZ