karta grafiki

Na tym forum wymieniamy informacje na temat komputerów i ich zachowania w zetknięciu z Revit. Być może uda się wyłonić optymalną konfigurację.

Moderatorzy: pies, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

karta grafiki

Post autor: mkprojekt »

Witam
Pytanie kieruję do osób, które pracowały -ują na dużym modelu.
Jakie karty grafiki posiadacie?
Nosze się z zamiarem zakupu nowego stanowiska pod revita. Jesli chodzi o pozostałe komponenty komputera to stanowisko mam raczej sprecyzowane. Zastanawiam się jednak nad grafiką. Wiadomo, ze revit, przynajmniej na razie nie wykorzystuje "profesjonalnych" kart (quadro, firegl). Interesują mnie karty PCI w cenie do 1,5tys zł. i stawiam na wygodę w manipulacji 3D, tryby shade i czasami włączone cienie- praca w trybie dwumonitorowym rozdielczości 1200x1024 każdy. Mam obecnie 2 stanowiska revita. Na jednym chodzi quadro FX3000 na drugim geforce 6800. Różnic w revicie nie widać. jak zachowują się nowsze karty, może ktoś ma np od 7800 w górę.
czy nie zechcielibyście podzielić się opiniami? artefakty, błędy wyświetlania, komfort pracy.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
milsen
Posty: 266
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:28
Lokalizacja: Iława

Post autor: milsen »

Ja mam 2xGeForce 7900 GT w SLI. Pracuję w rozdzielczości 1680x1050 w 32bitach. W Revicie nie uzywam przyspieszenia sprzętowego OpenGL ze względu na błędy w wyświetlaniu...
ODPOWIEDZ