NUMERACJA

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Advance Steel.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Tomasz Białek

Maciek3M
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwie 2016, 15:34
Lokalizacja: Gdynia

NUMERACJA

Post autor: Maciek3M »

Witam wszystkich.
Jakie są wasze sposoby numerowania elementów, aby po rewizjach zachować przejrzystość ?
Filtrować kolejno elementy i przypisywać wybrane numery (np. słupy 100>, belki 200>..,elem. wysyłkowe podobnie w zależności ile orientacyjnie będzie określonych elementów)
Może jest automatyczny sposób, łatwo o pomyłkę przy dużym obiekcie przy ręcznym numerowaniu ?
W jaki sposób można dodać prefiks np. dla słupa C. Mam angielską wersję przypisana jest rola w konstrukcji (Column).
Próbowałem opcji Nadpisz Prefix w opcjach numeracji, ale dalej jest 1 zamiast C-1. Program powinien automatycznie dodać prefiks (wiem że można ręcznie ustawić w opcjach elementu) Pozdrawiam
ZERO TOLERANCE FOR IMPERFECTION
Awatar użytkownika
Tomasz Białek
Posty: 20
Rejestracja: 17 mar 2016, 14:29

Re: NUMERACJA

Post autor: Tomasz Białek »

Zapraszam do lektury czwartej części Biuletynu Advance Steel poświęconego numeracji:
http://www.procad.pl/2016/06/budownictw ... el-042016/

Jeżeli model jest kompletny możemy uruchomić numerację dla wszystkich elementów.
Jeżeli zależy nam na przypisywaniu konkretnych przedziałów numeracji do części modelu, konkretnych elementów, etapów, itp., numerację możemy przeprowadzić w kolejnych krokach. To drugie rozwiązanie powoduje, że numeracja jest uporządkowana, co ułatwia pracę zarówno projektantowi i wykonawcy.
Tomek
Maciek3M
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwie 2016, 15:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: NUMERACJA

Post autor: Maciek3M »

Dziękuję za wyczerpującą informację. Problem z brakiem prefixu został rozwiązany przez zaznaczenie opcji Użyj prefixu w ustawieniach prefixu przy opcji numeracji.
ZERO TOLERANCE FOR IMPERFECTION
ODPOWIEDZ