AS 2018 PLK na AutoCad 2018 EN

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Advance Steel.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Tomasz Białek

JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

AS 2018 PLK na AutoCad 2018 EN

Post autor: JerzyCP »

Witam,

Pytanie raczej do pana Tomasza (chociaż może ktoś jeszcze zna odpowiedź):
Czy da się uruchomić AS 2018 w wersji polskiej na AutoCadzie 2018 w wersji angielskiej?
Do wersji 2017 nie było takiego problemu... Advance Steel 2017 PLK uruchamiał się na ostatnio uruchamianej wersji językowej AutoCad-a.
Od wersji 2018, instalacja Advance Steel-a jest połączona z instalacją AutoCad-a (w tej samej wersji językowej).
Ponieważ od ponad 20 lat pracuję na AutoCadzie w wersji angielskiej i polskie komendy AutoCada są dla mnie nieraz niezrozumiałe - więc wolałbym używać Advance Steel 2018 w wersji polskiej na AutoCadzie 2018 w wersji angielskiej.
W tej chwili mam zainstalowany Advance Steel 2018 PLK na AutoCad 2018 PLK oraz Advance Steel 2018 EN na AutoCad 2018 EN ale nie udaje mi się uruchomić Steel-a 2018 "polskiego" na AutoCadzie 2018 angielskim!?

Pozdrawiam,
Jerzy
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: AS 2018 PLK na AutoCad 2018 EN

Post autor: JerzyCP »

Otrzymałem odpowiedź z serwisu Autodesku o możliwości podmiany jednego z katalogów:
Panie Jerzy,

Dziękuję za rozmowę.
Jak wspomniałem przekazujemy dalej opinie na temat zmian w programie i w stosownym czasie możemy spodziewać się oficjalnych informacji na temat rozwiązań lub zmian.

W sprawie konfiguracji AutoCAD EN + AS PL udało mi się przetestować obejście z zastąpieniem foldera Support w lokalizacji C:\ProgramData\Autodesk\Advance Steel 2018\INT\Steel

Z wersji polskiej instalacji czyli z foldera C:\ProgramData\Autodesk\Advance Steel 2018\POL\Steel

przekopiowałem cały Support i ukazał mi się AutoCAD reagujący na angielskie komendy z polskim menu i dialogami.
Jest to obejście, które nie jest oficjalnie jeszcze sugerowane ale myślę, że można je stosować.

W drugiej sprawie jest to mniej optymistyczne co opiszę ale niestety jedynym co możemy obecnie zasugerować jest export poszczególnych styli z źródłowej wersji językowej i import do docelowej.
Mam nadzieję, że wkrótce pojawia się inne możliwości rozwiązania tej niedogodności.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za potwierdzenie możliwości zamknięcia naszej dyskusji i sprawy na obecnym etapie.
Wykonałem powyższą procedurę... i wszystko byłoby OK, gdyby nie to że Style i Procesy Rysunkowe są z odpowiedniej wersji anglojęzycznej a nie z polskiej.
To samo dotyczy Management Tools - są z wersji angielskiej a nie polskiej.

Jerzy
ODPOWIEDZ