Pytanie o sposób tworzenia modelu

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Advance Steel.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Tomasz Białek

Michal1975
Posty: 60
Rejestracja: 12 maja 2017, 12:22

Pytanie o sposób tworzenia modelu

Post autor: Michal1975 »

Witam
Chciałem zapytać bardziej doświadczonych użytkowników programu według jakiej metody bardziej efektywnie tworzy się model dla POWTARZALNYCH ELEMENTÓW KONSTRUKCJI np.: ramy głównej hali:
1. czy przez utworzenie jednej kompletny ramy z połączeniami i w kolejnym kroku kopiowanie ustroju w potrzebnej ilości osi konstrukcyjnych
2. czy przez utworzenie wymaganej ilości elementów prętowych ramy we wszystkich osiach konstrukcyjnych i następnie uzupełnianie ich o połączenia tworzone w grupie
Michal1975
Posty: 60
Rejestracja: 12 maja 2017, 12:22

Re: Pytanie o sposób tworzenia modelu

Post autor: Michal1975 »

Ja też posługuje się 2-gim sposobem chociaż często zastanawiał się czy to dobra droga. Żeby uzbroić duży model w połączenia powtarzalne trzeba się dużo naklikać a po drodze jeszcze zazwyczaj jakieś połączenie jest wadliwe......
technologik
Posty: 99
Rejestracja: 19 sie 2016, 06:59

Re: Pytanie o sposób tworzenia modelu

Post autor: technologik »

Pierwszy sposób dla mnie leprzy
robię raz a porządnie dopieszczoną ramę i kopiuję
szybciej jak dla mnie o 2/3 w stosunku do drugiej metody
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: Pytanie o sposób tworzenia modelu

Post autor: JerzyCP »

W przypadku powtarzalnych ram... pierwszy sposób jest pewniejszy i szybszy - zwłaszcza, jeżeli oprócz powtarzalnych połączeń jest sporo obróbek.
Warunek jest jeden - powielamy dokładnie sprawdzoną konstrukcję, aby nie powielać ewentualnych błędów modelu, kolizji itp.

Drugi sposób stosuję tylko w przypadku braku powtarzalności konstrukcji.

Jerzy
ODPOWIEDZ