spoina i prezentacja obróbek

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Advance Steel.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Tomasz Białek

werron
Posty: 50
Rejestracja: 24 mar 2016, 11:37

spoina i prezentacja obróbek

Post autor: werron »

Witam.

Dwa małe dylematy mam do rozwikłania. Proszę o pomoc.
1. Jak zmienić domyślną wielkości grotu (strzałki) spoiny która pojawia się na generowanych rys. Wg. mnie grot jest za duży - mniejszy nie zaciemniałby tak rys.
2. Przy pracy z modelem gdzie są blachownice (belki spawane) mam problem z wyświetlaniem - trybem prezentacji. Przy używaniu komend "wyświetl wybrane obiekty" a później "widoczne wszystko" typ prezentacji tychże elementów (wszystkich blach w blachownicy) przełącza się w typ: wyłącz. Nie jest to problem z jedną blachownicą i można zaznaczyć te kilka blach i zmienić w właściwościach w zakładce typ prezentacji na - standard. Ale na ukończonym modelu jest to wręcz nie możliwe. Zaznaczam wówczas całość i przełączam "przyciskiem" sposób prezentacji na typ prezentacja standardowa. Blachy wcześniej nie widoczne pojawiają się. Ale wraz z nimi wyświetlają się też prezentacje wszystkich obróbek. Pytanie - jak zmienić typ prezentacji dla całej konstrukcji domyślnie na standard, tak aby nie wyświetlały się obróbki?
Awatar użytkownika
ziele_o2k
Posty: 16
Rejestracja: 20 lip 2017, 09:37
Lokalizacja: Poznań

Re: spoina i prezentacja obróbek

Post autor: ziele_o2k »

Ad 1.
Z tego co się orientuję powinieneś edytować plik WeldTemplate.dwg, który znajduje się tutaj:
C:\ProgramData\Autodesk\Advance Steel 2017\Shared\Support\Symbols
Pamiętaj o zrobieniu sobie kopii zapasowej.
Tutaj jakiś link od autodesku:
Customize the Weld Template
werron
Posty: 50
Rejestracja: 24 mar 2016, 11:37

Re: spoina i prezentacja obróbek

Post autor: werron »

Dzięki ziele_o2k za pomoc :)

Udało mi się edytować plik o którym wspomniałeś.
Jedynie w wersji 2018 jest inna ścieżka lokalizacji ww pliku:
c:\Users\All Users\Autodesk\Advance Steel 2018\POL\Shared\Support\Symbols\

Za grot spoiny odpowiada w edytowanym pliku styl wymiarowania ISO-25, a konkretnie symbol strzałki.
Dokonałem zmiany - wpisałem pożądaną wartość w pole "rozmiar strzałki" - i grot się zmniejszył (przykład na rys. po prawej stronie).
Lecz po wstawieniu spoiny na rys. w AS grot owszem jest mniejszy, lecz nie tak "smukły" jak ten z pliku WeldTemplate.dwg (widok na rys. po lewej)
grot spoiny.jpg
Domyślam się że na sam grot jest jakimś blokiem lub figurą za którą może odpowiedać ustawienie np. jakaś zmienna systemowa cad.

Ma ktoś pojęcie jak to zmienić?
ODPOWIEDZ