Modyfikacja połączenia

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Advance Steel.

Moderator: Tomasz Białek

thomas126

Modyfikacja połączenia

Postautor: thomas126 » 08 wrz 2017, 08:14

Witam, prośba do Was. Jak zrobić takie połączenie aby było wspólne? Już tłumaczę.
Obrazek
Zrobiłem połączenie naroża ramy z modułu Naroże ramy śrubowane ze wstawką(oczywiście bez wzmocnienia dolnego- nie ma w makrze). Potrzebuję wykonać węzeł taki jak na zdjęciu czyli ze wzmocnieniem dolnym słupa. Zrobiłem ręcznie docięty profil. Chciałbym go dodać do istniejącego połączenia za pomocą opcji Dodaj obiekty do połączenia. I w momencie wybrania obiektów tj. śruby z makra i wzmocnienia dolnego słupa pokazuje mi się taki komunikat jak na zdjęciu. Po skopiowaniu połączenia na inne elementy kopiuje je be wzmocnienia dolnego. Czyli nie dodało go do makra.
Co źle robię? Albo co nie tak jest zrobione w modelu, że nie chce się dołączyć?

JerzyCP

Re: Modyfikacja połączenia

Postautor: JerzyCP » 08 wrz 2017, 09:23

Nie wiem czy uzyskasz to co chciałeś... ale takie łączenie kilku połączeń w jedno jest możliwe (tylko!?) za pomocą własnych połączeń:

Własne połączenia.png
Własne połączenia.png (53.76 KiB) Przejrzano 127 razy

Trochę o tworzeniu "Własnych połączeń" jest na wykładzie:
http://au.autodesk.com/au-online/classes-on-demand/class-catalog/2014/advance-steel/msf7165-l#chapter=0

Trochę jest też w Helpie Advance Steel-a:
http://help.autodesk.com/view/ADSTPR/2017/ENU/?guid=GUID-1CF647DF-9C43-4C20-87D0-B7C21FD1FB64

Do wersji AS 2015 jest też podręcznik <<AS-Custom-connections-2015-EN.pdf>>.

Jurek

thomas126

Postautor: thomas126 » 08 wrz 2017, 09:36

Jurek a czy za pomocą tych narzędzi dałbyś radę połączyć je? Którym narzędziem byś próbował? to zrobić. Nie robiłem nigdy własnego połączenia.

JerzyCP

Postautor: JerzyCP » 08 wrz 2017, 09:54

Jeżeli podeślesz model, to spróbuję coś wymyśleć.

Tak czy owak... generacja i wstawianie własnego połączenia to dwie górne ikonki.

Pozostałe ikonki, to:
1. Wstawianie blach w odniesieniu do belki (dopasowują się do zmian rozmiarów i położenia belki).
2. Wstawianie łączników w odniesieniu do obiektu (belka, blacha).
3. Wstawianie blach w odniesieniu do blachy.
4. Wstawianie różnych obiektów na profilu w odniesieniu do profilu.

Wstawione obiekty można obrabiać (fazować, skracać, wiercić otwory itd.).

Fajne jest to, że wstawione elementy dopasowują się (w rozsądnych granicach) do zmian bazowych elementów.

Jurek

thomas126

Postautor: thomas126 » 08 wrz 2017, 10:28

Jurek dla takiego węzła to jaką opcję metody definiowania byś wybrał? 2 profile? Tą opcję wybrałem. Chyba udało się utworzyć Nowe połączenie. Nawet całość wrzucił poprawnie do na nowy węzeł. Dzięki za pomoc.

Wróć do „Advance Steel”