Nowy przekrój drewniany

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Advance Steel.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Tomasz Białek

Deleted User 10275

Nowy przekrój drewniany

Post autor: Deleted User 10275 »

Hejka. Potrzebuję zrobić nowy przekrój drewniany- deski 20x100 mm. Wiem, że w bazie go nie ma. Z tzw. palca nie można zmienić (podobnie jak żelbet). W takim razie domyślam się, że trzeba stworzyć nowy w bazie. I tu jest problem bo nie wiem gdzie to jest zapisane. Czy ktoś podpowie jak to zrobić?
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: Nowy przekrój drewniany

Post autor: JerzyCP »

Witam,

Otwierasz MGMT a w nim bazę z elementami drewnianymi (wood):
Baza drewna.png
Następnie dodajesz kolejny wiersz z danymi nowego profilu drewnianego i w razie potrzeby następne.

Jurek
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: Nowy przekrój drewniany

Post autor: JerzyCP »

Jak chcesz dodać przekrój do "Płatwi drewnianych"... to w bazie profili szukaj "Timber Purlins":
Płatwie drewniane.png
W sumie drewno jest w pięciu pozycjach 3 x wood i 2 x timber.

Jurek
Deleted User 10275

Re: Nowy przekrój drewniany

Post autor: Deleted User 10275 »

Dzięki Jurek. Jak zwykle nieoceniona pomoc. Wczoraj szukałem tego pół dnia. Ale jak to człowiek ślepy to nic nie poradzi. Fakt, że w gąszczu tych ustawień ciężko szybko wyszukać coś ale grunt, że się udało. Jeszcze raz dzięki.
technologik
Posty: 99
Rejestracja: 19 sie 2016, 06:59

Re: Nowy przekrój drewniany

Post autor: technologik »

ostro jakiś czas temu drążyłem tema dodawania nowych profili , kilka z nich zostało poprawionych w wersji AS2018, kilka sam musiałem poprawiać w bibliotekach.
pytanie do Jurka - ja z kolei chce dodać kilka profili Voeste np. dodać kątownik 100x100x2 lub 150x60x2,5 jakich bibliotek mam szukać

i pytanie główne czy jest jakaś ściąga że drewno to (wood) a płatwie drewniane to j "Timber Purlins"
pytam bo sam chciałem przed wczoraj dodać inny przekrój drewniany i szukając jak w opisie nic nie znalazłem
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: Nowy przekrój drewniany

Post autor: JerzyCP »

Witam,

Wchodzisz w MGMT a w nim w Edytor Tablic - tam po otwarciu baz danych, w filtrze wyszukiwania wpisujesz voest i otrzymujesz listę dostępnych profili Voestalpine (Voest):
Profile Voest.png
Lista dostępnych profili Voest:
1. EXT_Voest_Angle_eq - kątowniki równoramienne
2. EXT_Voest_Angle_uneq - kątowniki nierównoramienne
3. EXT_Voest_C - ceowniki półzamknięte
4. EXT_Voest_FRQ - rury kwadratowe
5. EXT_Voest_FRR - rury prostokątne
6. EXT_Voest_U - ceowniki otwarte (bez "skrzydełek")
7. EXT_Voest_VHP_quadratisch - rury kwadratowe (wysoka jakość)
8. EXT_Voest_VHP_rechteckig - rury prostokątne (wysoka jakość)
9. EXT_Voest_Z - zetowniki

Jeżeli chodzi o drewno... to nie wiem czy jest jakaś ściąga - ja po prostu zauważyłem, że na liście dostępnych typów profili drewnianych jest pięć pozycji:
1. Belki drewniane - EXT_Wood_Stock
2. Deski drewniane - EXT_Wood_Solid
3. Okładziny drewniane - EXT_Timber_Cladding
4. Przekroje poprzeczne elementów z drewna klejonego laminowanego - EXT_Wood_Laminated
5. Płatwie drewniane - EXT_Timber_Purlins

Po wpisaniu w filtrze Edytora Tablic wood - pojawiły się tylko trzy bazy profili :( :
Wood.png
więc szukałem dalej.
Po wpisaniu w filtrze słowa timber pojawiły się dwie brakujące bazy profili drewnianych :D :
Timber.png
Samo przypisanie konkretnej bazy do typu elementu... to częściowo narzuca się po nazwie (np. EXT_Wood_Laminated, EXT_Timber_Cladding czy EXT_Timber_Purlins) a częściowo wynika z listy profili (np. EXT_Wood_Solid ma max. profil VH 300x300 a EXT_Wood_Stock ma max. profil VH 200x240).
Jak sam widzisz nazwy profili są często nielogiczne - bo profil 300x300mm trudno nazwać deską :shock: .

Jurek
ODPOWIEDZ