Licencja na stanowisko

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Advance Steel.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Tomasz Białek

nicramen
Posty: 16
Rejestracja: 09 paź 2017, 05:42

Licencja na stanowisko

Post autor: nicramen »

Posiadam licencję jednostanowiskową na w/w program. Czy istnieje jakaś techniczna możliwość na instalację programu na
dwóch komputerach i aktywować (pracować) raz na jednym komputerze a raz na drugim? Byłoby wygodniej pracować na dwóch różnych komputerach w przypadku korzystania z programu poza biurem.
Deleted User 10275

Re: Licencja na stanowisko

Post autor: Deleted User 10275 »

Z tego co wiem to nie ma. Masz jedną licencję, którą instalujesz na jednym komputerze. Instalując ten sam klucz na innym kompie stwarzasz dodatkowe stanowisko pracy :D a zapłaciłeś za 1 szt.
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: Licencja na stanowisko

Post autor: JerzyCP »

Jeżeli masz licencję wieczystą z aktywną subskrypcją, to możesz wystąpić do Autodesku o udostępnienie licencji typu Home na komputer domowy - a przynajmniej kiedyś tak było.

Jurek
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: Licencja na stanowisko

Post autor: JerzyCP »

Możesz też próbować zwracać licencję na serwer Autodesku a następnie aktywować na drugim komputerze, z tym że często zdarza się komunikat o niemożności eksportu licencji (błąd Autodesku) - miałem coś takiego przy zmianie dysku na większy i nie udało się licencji prawidłowo wyeksportować.
Licencja co prawda aktywowała się na nowym dysku bez problemów, ale okazało się że (przynajmniej u mnie) cały system eksportu i importu licencji nie działa prawidłowo.

Jurek
nicramen
Posty: 16
Rejestracja: 09 paź 2017, 05:42

Re: Licencja na stanowisko

Post autor: nicramen »

Niestety nic z tych rzeczy nie działa. Myślałem o licencji w formie klucza USB jak to z autocadem kiedyś było. Czy może o takim rozwiązaniu dla Advance ktos słyszał ?
technologik
Posty: 99
Rejestracja: 19 sie 2016, 06:59

Re: Licencja na stanowisko

Post autor: technologik »

ja mam u siebie coś takiego w biurze i działa bez problemów
zwalniamy licencje i inny użytkownik może korzystać na innym kompie z programu
Awatar użytkownika
Tomasz Białek
Posty: 20
Rejestracja: 17 mar 2016, 14:29

Re: Licencja na stanowisko

Post autor: Tomasz Białek »

Czy w ramach jednej licencji można używać programu na drugim komputerze np.w domu?

Umowa licencyjna na oprogramowanie Autodesk dopuszcza instalację dodatkowej kopii oprogramowania, pod warunkiem, że:

- dodatkowa kopia zainstalowana jest na komputerze należącym do Licencjobiorcy,
- dodatkowa kopia używana jest przez tą samą osobę, która używa kopii pierwotnej,
- taka osoba jest Licencjobiorcą (jeżeli Licencjobiorca jest osobą fizyczną) lub pracownikiem Licencjobiorcy,
- taka osoba ma dostęp do dodatkowej kopii wyłącznie w celu wykonywania pracy w miejscu innym od regularnego stanowiska pracy oraz wyłącznie na rzecz Licencjobiorcy oraz kopia pierwotna oraz kopie dodatkowe nie są używane jednocześnie,
- liczba dodatkowych kopii nie może przekraczać liczby instalacji przypisanej do danej licencji (czyli dla wersji jednostanowiskowej – 1 kopia dodatkowa)

Przysługujący w subskrypcji Home Use Benefit pozwala na instalację na komputerze należącym do pracownika Licencjobiorcy na czas trwania subskrypcji i przy spełnieniu pozostałych warunków dla standardowej licencji.
Tomek
ODPOWIEDZ