Warstwy AdvanceSteel oraz udostępnianie dokumentacji dwg

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Advance Steel.

Moderator: Tomasz Białek

Awatar użytkownika
ziele_o2k
Posty: 11
Rejestracja: 20 lip 2017, 09:37
Lokalizacja: Poznań

Warstwy AdvanceSteel oraz udostępnianie dokumentacji dwg

Postautor: ziele_o2k » 14 mar 2018, 08:22

Dobry,

Opracowuję standard warstw dla AutoCada. Będzie on bazował na standardzie AIA (Amerykański Instytut Architektów). I teraz Pytanie do was, czy lepiej zmienić wszystko w AdvanceSteelu, żeby dostosować do tego standardu, czy może lepiej napisać kombajn, który będzie mi mielił rozbite rysunki AS i zmieniał nazwy warstw.

Generalnie i tak działam na rozbitych rysunkach i mam kombajn do wydruku do pdf więc mogę dopisać fragment kodu do zmian nazw warstw.

Teraz część odnośnie udostępniania dokumentacji. Ogromną według mnie wadą advance steela jest generowanie dokumentacji na arkuszach (przeskalowanej). Klienci często woleliby mieć też dwga 1:1.
Ja osobiście radzę sobie z tym tak, że wszystkie rysunki mam zawsze w jednej skali (Elementy wysyłkowe - belki 1:10, słupy 1:10,1:15, elementy pojedyncze belek 1:10, blachy 1:5 itd.) Potem mój kombajn robiący pdfy tworzy też dwga z przeniesionymi obiektami do modelu i przeskalowanymi o skalę z tabelki. Działa to całkiem ładnie, ale jakie są wasze wrażenia na ten temat?

Wróć do „Advance Steel”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości