Edycja gotowego procesu

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Advance Steel.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Tomasz Białek

werron
Posty: 50
Rejestracja: 24 mar 2016, 11:37

Re: Edycja gotowego procesu

Post autor: werron »

thomas126 pisze: Czy to również się robi stylami i procesami czy wymiarowanie ustawia się dla prototypu, zapisuje w nim i wtedy go wybiera do stworzenia rysunku?
Dokładnie tak jak napisałeś

W
Deleted User 10275

Re: Edycja gotowego procesu

Post autor: Deleted User 10275 »

Ale, o którą część zdania Ci chodzi? Bo w zdaniu są dwa różne kierunki działania.
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: Edycja gotowego procesu

Post autor: JerzyCP »

thomas126 pisze:Ale, o którą część zdania Ci chodzi? Bo w zdaniu są dwa różne kierunki działania.
Chodzi oczywiście o style wymiarowania - ale ustawienia wymiarowania są najtrudniejsze...
01_Wymiarowanie.png
02_Żądanie wymiarowania.png
Jurek
Deleted User 10275

Re: Edycja gotowego procesu

Post autor: Deleted User 10275 »

Moze nie doprecyzowałem pytania. Tutaj co Jurek pokazałeś to raczej bym nie grzebał. Szkoda życia na to. Chodziło mi bardziej o styl wymiarowania na zasadzie zwykłego autocada. Czyli np. zmienić czcionkę, wielkość liter, długość linii wymiarowych. To co na arkuszu z wydrukiem można zrobić ręcznie. Z tym, że ja chciałem aby mieć to ustawione już na stałe, żeby nie zmieniać.
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: Edycja gotowego procesu

Post autor: JerzyCP »

thomas126 pisze:Moze nie doprecyzowałem pytania. Tutaj co Jurek pokazałeś to raczej bym nie grzebał. Szkoda życia na to. Chodziło mi bardziej o styl wymiarowania na zasadzie zwykłego autocada. Czyli np. zmienić czcionkę, wielkość liter, długość linii wymiarowych. To co na arkuszu z wydrukiem można zrobić ręcznie. Z tym, że ja chciałem aby mieć to ustawione już na stałe, żeby nie zmieniać.
Style wymiarowania ustawiasz w Prototypie:
01_Dimension Style Manager.png
01_Dimension Style Manager.png (32.84 KiB) Przejrzano 4618 razy
Nazwy styli ustawiasz w Management Tools:
02_Style wymiarowania.png
Jurek
technologik
Posty: 99
Rejestracja: 19 sie 2016, 06:59

Re: Edycja gotowego procesu

Post autor: technologik »

korzystając z okazji stylów
kiedyś poruszałem temat ale nikt nie odpowiedział
jak przy generacji EW
Wybrane EW + 3D AutoArkusz
zrobić aby elementy 3D były zaznaczone w generacji jako "pokaż krawędzie zasłonięte"
i nie było trzeba tego robić ręcznie przy obróbce dokumentacji

próbowałem się grzebać w procesach - podłączyłem je do "Wybrane EW + 3D AutoArkusz"
i dla słupów się udało ale dla rygli nie wiem co zaznaczyć żeby osiągnąć podobny efekt
Deleted User 10275

Re: Edycja gotowego procesu

Post autor: Deleted User 10275 »

Super, działa. Jedyny minus tego wszystkiego, że te wszystkie prototypy trzeba poustawiać z osobna. Ale przynajmniej na swoim stylu wymiarowania rysunek wygląda nieco lepiej niż z automatu. Warto poświęcić trochę czasu i to poustawiać.

Dzięki Jurek!
ODPOWIEDZ