Pierwsza próba Mental Ray

Zakończyłeś męki twórcze? Podziel się efektami.
UWAGA: Załącznikami mogą być tylko obrazy rastrowe - to jest galeria.

Moderatorzy: pies, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andrzejj
Posty: 143
Rejestracja: 25 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Pierwsza próba Mental Ray

Post autor: Andrzejj »

Ocena należy do was, a ja jeszcze muszę trochę rozgyźć tego mentala.
Załączniki
model 2.1.jpg
mario1275
Posty: 295
Rejestracja: 25 paź 2006, 18:24
Kontaktowanie:

Post autor: mario1275 »

bardzo ładnie w cieniach mimo to chyba nie skusze się w najbliższym czasie na przejście na 2009
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 20
Rejestracja: 13 wrz 2006, 20:20

Post autor: Albert »

Myśle że mental ray chodzi zupełnie dobrze, są jednak pewne kłopoty ze światłami i ich odbiciem na gładkich powierzchniach
Załączniki
3D View 12noc1.jpg
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Pięknie :)
Myślę, że powinieneś na ślusarkę czy karoserię dać materiał mniej refleksyjny, żeby nie odbijały się w nich wszystkie światła i będzie OK

i światła w samochodzie się palą 8)


Mario napisał:
chyba nie skusze się w najbliższym czasie na przejście na 2009
chyba nie masz racji :wink:
Pozdrawiam
Był Kudłaty
alagor
Posty: 148
Rejestracja: 19 gru 2006, 21:00
Lokalizacja: białystok

Post autor: alagor »

pierwsze próby z revit 2009.
jak na pierwsze próby wydaje się, że jest ok.
tylko czemu takie wolne?
Załączniki
35 kopia.jpg
31.jpg
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

Pies prośba do Ciebie.
Pisałeś, że używasz Viza. Czy mógłbyś porównać szybkość renderowania tego samego ujęcia danego modelu w Revit 2009 i w Vizie właśnie?
Odnoszę wrażenie, że RAC2009 nie wykorzystuje kilku rdzeni i render idzie z jednego procesora. Wydaje mi się, że np. render w Autocadzie jest szybszy od tego w RAC2009.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Pies prośba do Ciebie.
Pisałeś, że używasz Viza.
Renderingów robię niewiele i od prawie 3 lat zaganiam do tego Revita. VIZa mam, ale go nie używam - może ktoś chce kupić ? :wink:

Mogę spróbować zrobić porównanie, ale nieprędko, bo teraz ledwie zipię. VIZa słabo znam, a do porównania trzeba by ustawić takie same parametry i materiały. Poza tym VIZ ma 2 silniki renderujące Scan Line i Mantal Ray. Sensownie byłoby chyba porównać Mental Ray tu i tam. Scan Line ma technologię Backburne, która pozwala na rendereing sieciowy
.... nigdy z niej nie korzystałem :wink:

Na dwurdzeniowym procesorze, rzeczywiście najpierw chodził 1 rdzeń, a drugi dopiero później "odpalił", co widać na załączonym zrzucie ekranu.
W ramach prób zrobiłem rendering z paroma krzaczkami RPC. Nie wiedzieć czemu one unoszą się w powietrzu, choć w projekcie były ustawione na poziomie terenu. Jakieś niechluje to robiły :evil:
Załączona wizualizacja zajęła mojej maszynce 49 minut i taki wynik mnie satysfakcjonuje :) - pokazała też kilka błędów w projekcie :oops:
Załączniki
printscreen - rendering.jpg
widok w kierunku północnym.jpg
Pozdrawiam
Był Kudłaty
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

Dzięki Pies
Wygląda na to, że idą wszystkie procesory w systemie.
Viz powinien widzieć materiały przypisane w RAC2008 (tak było jak testowaliśmy go u nas) pod warunkiem, że w Vizie ustawisz ścieżkę do nich, taką samą jak ma RAC2008.
pozdrawiam
PS. życzę wolnej chwili
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: ada_mowska »

poprawię..
Ostatnio zmieniony 06 cze 2008, 21:12 przez ada_mowska, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
arkitekt
Posty: 14
Rejestracja: 14 lis 2007, 00:39

Post autor: arkitekt »

siakieś takie lekko rozmyte...
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: ada_mowska »

sorki, poprawię i wrzucę
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
Adanedhel
Posty: 16
Rejestracja: 11 gru 2008, 13:16

Post autor: Adanedhel »

Hej wlasnie znalazlem to forum postanowilem sie zapisac. Jesli cos chcecie wiedziec o renderowaniu w VIZie to uderzajcie. Robie w nim rendery juz od jakiegos czasu. Silnik MR zaczynam lepiej poznawac bo jest dosc skomplikowany. Zawsze wrzucam modele z REVIT'a, ale nie uzywam tamtejszych materialow bo sa poprostu "do bani" wole zrobic swoje w VIZ'ie, dzieki temu moga wygladac bardziej realistycznie. Nie wiem jak wyglada MR w revicie jeszcze nie mam tej wersji, ale w VIZ'ie podczas tworzenia materialow mozna dodawac im takie opcje jak: bump, displacement, tworzyc materialy wielo warstwowe co zwieksza czas renderingu, ale daje mozliwosci zrobienia bardzo realistycznych renderow. No i to swiatlo :P. Jest duzo roznych swiatel, kazde ma swoje plusy i minusy. Do roznych scen uzywa sie roznych rodzajow swiatel oraz roznych ustawien tych swiatel. I to jest wlasnie najbardziej skomplikowane ale to jest z drugiej strony moc silnika. Podczas importowania pliku z revita widze wszystkie materialy jakie uzylem, ale trzeba je zmodyfikowac. Trzeba do kazdego obiektu dodac modyfikator, np: "map scaler" co spowoduje ze mapy zostana zmniejszone do rzeczywistych ksztaltow. Nie trzeba nic ustawiac, oba programy sa powiazane i viz wszystko widzi. Ja zadnej sciazki nie ustawiam.
pozdrawiam
Aha.
Silnik MR tez ma opcje do renderowania sieciowego a do scanlina to nie ma nawet co porownywac bo to jest cienizna. MR to jeden z najlepszych silnikow do renderingu, oczywiscie nie pisze ze najlepszy bo sa inne np. vray czy brazil. Jest natomiast jedna wada MR, a mianowicie jego mental ray fatal error :/ Trzeba nauczyc sie obchodzic ten blad i potem wszystko jest wporzo.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ