Wnętrze z Mental Ray

Zakończyłeś męki twórcze? Podziel się efektami.
UWAGA: Załącznikami mogą być tylko obrazy rastrowe - to jest galeria.

Moderatorzy: pies, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andrzejj
Posty: 143
Rejestracja: 25 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Wnętrze z Mental Ray

Post autor: Andrzejj »

A teraz ten sam budynek tylko od wewnątrz.
Załączniki
wnętrze 2.jpg
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

cienie naprawde fajnie wychodza
tlo z tylu jako kalka na scianie ?
pozdro
slaw 8)
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Ja Mental Rayem jestem zachwycony.
Trochę nie mam czasu żeby zrobić coś do pokazania, ale eksperymentuję trochę... i to prawie samo wychodzi, cudo!
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
Andrzejj
Posty: 143
Rejestracja: 25 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Post autor: Andrzejj »

Tło, dokładnie jak mówisz slaw, kalka na ścianie. Innaczej się nie da. Nie ma opcji background. Nie ma takrze opcji Dynamic View Modify ( takie oczko obok ikony 3D). Ciężko ustawić kamerę nie będąc przyzwyczajonym do Steering Wheels. Ale da się, po ciężkim boju.
Jak narazie RAC 2009 mi się podoba, zobaczymy co się kryje dalej.
Awatar użytkownika
plabuz
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2007, 10:59
Lokalizacja: Katowice, Śląsk

wrzucę trochę moich wyników z wizualizacji w 2009

Post autor: plabuz »

No ja się jeszcze męczę z konfiguracją nowej stacji graficznej, która po aktualizacji BIOSu - coś mnie podkusiło - zaczęła się wieszać podczas obracania obiektów w revit.
W każdym razie podaje przykład wizualizacji w obu wersjach to znaczy 2008 i 2009 tego samego obiektu.

Pozdrawiam
Paweł Ł.

PS.
Jak widać na poniższych obrazkach oprócz oczywiście braku tła zniknęły nie tylko obrazki ale jak już większość się domyśla roślinki z wersji 2008 co jest i będzie spora bolączką.

Ale skupmy się na plusach - efekty świetlne jak perspektywa powietrzna SĄ wspaniałe - może nie porównałbym tego do v-ray'a - ale należy szczerze przyznać, że w końcu można zacząć robić wnętrza w samym revicie.

Jednak dla tych, dla których architektura bez zieleni jest wręcz niemożliwa do przyjęcia wersja 2009 jest bolesnym doświadczeniem.

Oczywiście nie oszukujmy się - zieleń z 2008 nie była dopracowana i jej zachowanie pod wpływem oświetlenia - może poza kilkoma wyjątkami - była raczej marna - co zresztą widać na poniższych wizualizacjach z 2008 - jednak jeśli w biurze projektowym nie ma grafika na etacie to brak tej zieleni na dobrą sprawę albo "dołuje" wartość wizualną projektu albo znacznie wydłuża czas osiągnięcia pożądanego efektu globalnego.

Nie można ukrywać, że zanim klientowi sprzedamy projekt musimy go "zachwycić" widoczkami, w których mankamenty fazy koncepcyjnej musimy ukrywać na przykład właśnie zielenią - w przeciwnym razie czas potrzebny na dopracowanie detali tak aby "sucha" - czyli bez zieleni - architektura sama się sprzedała sprawia, że faza ta może stać się nieopłacalna zwłaszcza gdy trzeba posadzić grafika aby "ręcznie" dorobił zieleń.

Przed Autodeskiem jeszcze spora droga aby Revit stał się narzędziem all-in-one dla architekta - jednak coś mi się zdaje, że to nie jest jego [autodesku] cel.

Osobiście mam to szczęście, że posiadamy w firmie również Autodesk Architecture i VIZ a także sporą bo gromadzoną przez lata bibliotekę fotek zieleni, którą szybko i sprawnie możemy wkleić do wizualizacji. Współczuje jednak tym, którzy muszę zainwestować teraz czas i pieniądze aby osiągnąć może i o wiele lepszy efekt wizualny ale niewiele lepszy efekt dochodowy - a przecież oto tez chodzi. Klient nie zawsze chce nam płacić za to żebyśmy pokazali mu piękne cienie i efekty świetlne - i na pewno nie będzie chciał płacić za koszty, które my musimy ponieść żeby efekt całościowy w 2009 był zbliżony do tego z 2008 przy jednocześnie znacznie większym wydatku czasowym dla tego pierwszego.

Za około miesiąc postaram się umieścić moje osobiste podsumowanie kosztów czasowych wynikających z przesiadki.
Pozdrawiam raz jeszcze - Paweł.
Załączniki
i jeszcze jeden z 2009
i jeszcze jeden z 2009
A oto obrazek tego samego obiektu w 2009 po wstępnym nadaniu materiałów
A oto obrazek tego samego obiektu w 2009 po wstępnym nadaniu materiałów
i jeszcze jeden z 2008
i jeszcze jeden z 2008
obrazek z wersji 2008
obrazek z wersji 2008
Pozdrawiam
Paweł Łabuz
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: ada_mowska »

Super :)

Jak ja wam zazdroszczę, bo ja ciągle nie mogę renderować.. :cry:
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
Awatar użytkownika
plabuz
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2007, 10:59
Lokalizacja: Katowice, Śląsk

hmm - nadal powiadasz

Post autor: plabuz »

A przeinstalowałaś w ogóle Revita - to znaczy wy-instalowałaś to co instalowałaś z sieci i dopiero po restarcie zainstalowałaś w zupełnie nowym katalogu Revita???
U mnie to pomogło bo podobnie jak Ty niemogąc się doczekać na płytkę chciałem popróbować Revita 2009 wcześniej więc pobrałem ją z sieci - w którymś momencie pobierania bibliotek wyskoczył błąd z "paczką" z materiałami i potem mimo że doinstalowałem to później to ciągle przy renderingu miałem albo czarny obraz albo jedynie zarys obiektu.

Jeśli jeszcze nie próbowałaś to spróbuj i daj znać jak poszło.

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Paweł Łabuz
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: hmm - nadal powiadasz

Post autor: ada_mowska »

plabuz pisze:A przeinstalowałaś w ogóle Revita - to znaczy wy-instalowałaś to co instalowałaś z sieci
Tak
wyczyściliśmy cały komp, instalacja zupełnie od nowa -wszystkiego, całego systemu..
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
Awatar użytkownika
plabuz
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2007, 10:59
Lokalizacja: Katowice, Śląsk

hmm

Post autor: plabuz »

ale czy instalowałaś Revita 2009 z oryginalnej płytki czy znowu z internetu po zainstalowaniu ponownie systemu ???

PS> podaj link do wątku opisującego Twój problem bo jeśli dobrze pamiętam to taki był.
Pozdrawiam
Paweł Łabuz
Lukaszsw
Posty: 78
Rejestracja: 16 gru 2006, 08:06

Post autor: Lukaszsw »

To ja dodam jeszcze moje próby
Nie jest tak, że mogę się obyć bez photoshopa, ale na pewno już maxa nie będę otwierał. Światło się dziwnie odbija, ale to pewnie kwestia jakości. Render i tak zajął mi jakieś 20 min i stwierdziłem, że to całkiem niezłe przełożenie czas - efekt
Załączniki
Flat wall closed.jpg
Flat wall open.jpg
ODPOWIEDZ