Budynek wielorodzinny Olsztyn

Zakończyłeś męki twórcze? Podziel się efektami.
UWAGA: Załącznikami mogą być tylko obrazy rastrowe - to jest galeria.

Moderatorzy: pies, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
milsen
Posty: 266
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:28
Lokalizacja: Iława

Budynek wielorodzinny Olsztyn

Post autor: milsen »

Mój pierwszy render w Revicie. Niestety terminy gonią i nie wystarczyło czasu żeby go dopracować. Wcześniej pracowałem na ADT 2006. Różnica jest diametralna. Revit rządzi :D , potężna baza do tworzenia obiektów i łatwość tworzenia budynku... Wprawdzie mozliwości renderingu są co nieco okrojone (w końcu to nie 3D Studio :lol: ) to jednak mozna dużo zdziałać.

Jeszcze pytanie natury prawnej: na ile mogę zamieszczać wizualizacje, które robię w pracowni projektowej? Jeżeli nie to kasuję renderka z forum... :(

Pozdrawiam.
Załączniki
obraz renderował się ok. 20 minut w rozdzielczości 1284x1000
obraz renderował się ok. 20 minut w rozdzielczości 1284x1000
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

na ile mogę zamieszczać wizualizacje, które robię w pracowni projektowej?
W czym rzecz? To nie jest Twój projekt? Zapytaj autora o zgodę na pokazanie na forum :?

Zieleń RPC? Ładnie wyszła.
Przyjemne są cienie, które się rozmydlają :-)
Szybko się policzyło!
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
milsen
Posty: 266
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:28
Lokalizacja: Iława

Post autor: milsen »

Autorem jestem ja, a chodziło o to czy mogę zamieszczać rendery robione dla kogoś. Już ok, sytuacja się wyjaśniła...

Zieleń brałem z biblioteki Revita, jako podmianę. Wcześniej szukałem w internecie, oczywiście najwięcej znalazłem na stronie Archivision. Ale sam "czysty" Revit ma potężną bazę roślin i nie trzeba nic dodatkowego ściągać...

Cienie były ustawione na podójne próbkowanie, przy miekkości 0.4 i zachmurzeniu 40%.

Szybko sie policzyło bo jednak dwie karty dają niezłego kopa (2 x GF 7900GT w SLI). Wpakowanie kasy w sprzęt daje więcej czasu na dopracowanie widoku...

Pozdr.
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

dwie karty dają niezłego kopa (2 x GF 7900GT w SLI)
Opisz swoją maszynę w dziale SPRZĘT :wink:
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
milsen
Posty: 266
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:28
Lokalizacja: Iława

Post autor: milsen »

Jakiś czas temu opisałem i podałem szacunkowe czasy renderingu w różnych rozdzielczościach. Jak na razie robiłem jedną wizualkę (w kilku widokach), ale w przyszłości podam więcej... Ogólnie to raczej skromnie w naszej galerii :(. Dorzucam trochę inny widok.
Załączniki
w rozdzielczości 922x919 renderował się 11 minut
w rozdzielczości 922x919 renderował się 11 minut
ODPOWIEDZ