Stodoła

Zakończyłeś męki twórcze? Podziel się efektami.
UWAGA: Załącznikami mogą być tylko obrazy rastrowe - to jest galeria.

Moderatorzy: pies, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Stodoła

Post autor: ada_mowska »

ale blacha TC to się nawet udała..

to ciągle rysunki robocze.. :(
Załączniki
01.jpg
02.jpg
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

blacha TC to się nawet udała
listwy na dachu wyrzeźbiłaś ręcznie czy jakims sposobem?
to ciągle rysunki robocze..
nadmiar skromności :wink:
Bardzo przyjemne wizualizacje i pożyteczne do rozmów z klientem.
Myślę, że nasza galeria to nie konkurs na najbardziej wypasioną wizualizację, tylko miejsce gdzie można pokazać co i jak robimy w Revicie.
Szkoda, że tak mało jest tu nowych obrazków
... jakby brakowało odwagi.
Załączniki
ogrod_na_dachu.jpg
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: ada_mowska »

Ów podwójny rąbek stojący :wink: zrobiłam jako .. beleczki (Structural Framing) o odpowiednim przekroju ułożone w założonym rytmie
no i nie drzewniane :P
--
nio nio...Tobie Kudłaty, nie brakuje :wink: :wink: :wink:
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
mario1275
Posty: 295
Rejestracja: 25 paź 2006, 18:24
Kontaktowanie:

Post autor: mario1275 »

pies a skąd ty masz takie fajne plażowiczki - a ja właśnie basen dziergam:) jak będzie po rozmowach z klientem to pokaże wypociny;)
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Jak już wcześniej wspominałem dokonałem zakupów w Archvision. Plażowiczki w hurcie taniej :wink:
Pozdrawiam
Był Kudłaty
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

a ja sie zastanawialem po co ten pies wykombinowal takie fajne zielone drzewka na tych mieszkankach ....... a to prosze ..... zrodlo rpzpusty i tajne obozy przepraszam tarasy szkoleniowe anty moherowe :lol:
pozdro
slaw 8)
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

okazja czyni złodzieja :-D
ogrody na dachu wliczają się do bilansu terenu jako powierzchnia biologicznie czynna w 50% :wink:
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: ada_mowska »

taa, ćwiczyłam to na Ursynowie..
ale inwestor i tak nie zrobi, w końcu może na w końcówce zabraknąć kasy??

więc spoko, Kudłaty..
--
patrzcie państwo jakie skojarzenia z moja stodółką.. :D
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Na szczęście nie ma wyboru, bo nie dostanie pozwolenia na użytkowanie. Zmiana sposobu zagospodarowania stanowi "zmianę istotną".
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: ada_mowska »

ee tam
rozłożą trawę z rolki na gresie, potem przerzucą ją do ogródka i z głowy..
bo idea ogrodów na dachu jest super ale jak sie ma ogrodnika..
np
BUW

wspomniani klienci mają dach zielony na garażu oraz na tarasie przy sypialni. Zieleń ekstensywna, ale mimo wszystko nie wybrażam sobie wnoszenia tam szpadla , kosiarki..podlewania??
może mam słaba wyobraźnię..
ale chyba nie-to raczej doświadczenie
jak wiesz mam ogródek przy pracowni i gdyby nie to że w drugim bloku mam 3 piwnice to nie miałabym gdzie trzymać kosiarki;wąż do podlewania wala sie w łazience-zapomniałam zrobic kurek na tarasie, o systemie zraszającym nie wspomnę.

Znajoma ma mieszkanie obok,w blokach, na parterze i do tego 300 (słownie:trzysta) m2 prawdziwego (nie na stropie) ogródka na własność-na Ursynowie-wydawałoby się-majątek!
A dla niej potworny kłopot-nie ma piwnicy, nie ma gdzie trzymać sprzętów ogrodniczych, a nawet do takiej działki trzeba mieć szpadel, grabie etc..

No i musi płacić komuś za serwis..

wszystko ma swoje wady i zalety.
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

a kto projektuje TRAWE ? na dachu ? .... mchy i inne roslinki porostowe ktore nie wymagaja koszenia i podlewania, wogole zadnego seriwsu, a wieksza zielen w donicach stalych lub przestawnych

mam kolo siebie kompleks post hitlerowskich obiektow przemyslowych, wszystkie z uwagi na bezpieczenstwo (zdjecia lotniecze) maja zielone dachy, wszystkie stoja od wojny opuszczone, a dachy ? samograj ..... zielone, wilgotne i pelne zycia (lacznie z tym ze borowiki rosna na jednym dachu) ...... i zero serwisu przez ostatnie 60 lat
i co ciekawe izolacja dachow i warsty tak wykonane ze wytrzymaly 60 lat !!! betony takie ze dzisiaj mozna tam isc na korepetycje jak powinno sie projektowac detale wykonawcze i jak krecic beton i z czego, wentylacja grawitacyjna dziala do dzis na tyle efektywnie ze po 60 latach nie ma grzyba (poza borowikami na), stechlizny, zgnilizny itd ..... sucho ..... od zaraz do uzytkowania

smiem twierdzic ze 'kultura' wykonania betonowych obiektow byla o niebo lepsza za czasow Hitlera w niemczech niz dzis u nas

a dzien dzisiejszy ? oto siedziba kanclerska w Berlinie
elewacja to beton (uszlachetniany dodatakami z mikrokrzemionki), zadne tam szpachle, tynki, kamien, po prostu zdjete szalunki i koniec ....... wiedzieliscie gdzies tak odszalowny beton w Polsce ? ...... nie ? ..... no nie dziwne bo w Polsce nie potrafi sie robic betonu a tylko breje betono podobna

tyle tytulem off-topu na temat zielonych dachow i betonu

p.s. sorry za jakosc zdjec ale to skany z odbitek
Załączniki
kanclerz.jpg
pozdro
slaw 8)
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

stajnia

Post autor: ada_mowska »

Tu się zgadzam i jestem za:
1.mchami i porostami
2.betonem
3.borowikami

:P

Na jednym, bliskim memu sercu obiekcie, również powstał dach zielony bez żadnego serwisu-załączam zdjęcia.
Tyle, że w tym przypadku bardzo mnie to martwi.. :cry:
Załączniki
05.jpg
04.jpg
03.jpg
02.jpg
01.jpg
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
Awatar użytkownika
milsen
Posty: 266
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:28
Lokalizacja: Iława

Post autor: milsen »

A czy niebo to z własnoróbka czy gotowa panorama? Bo jak jeszcze dowidzę to niebo + drugi plan to jedno...
mario1275
Posty: 295
Rejestracja: 25 paź 2006, 18:24
Kontaktowanie:

Post autor: mario1275 »

chyba dobrze dowidzisz są na to dwa sposoby - albo robisz rendering z opcją - kanał alfa - wtedy plik zapisany w gifie ma "przeźroczyste" tło i w PS np wstawiasz sobie zdjęcie jako tło - jest to dobre rozwiązanie bo możesz manipulować tłem w postprodukcji;) albo w opcjach środowiska ustawiasz jako tło już gotowe zdjęcie (może być to zwykła fotka, ale również zdjęcie panoramiczne lub sferyczne - w takim wypadku np w oknach będzie się odbijało otoczenie a nie puste niebieskie tło) ktoś kiedyś opisywał jak zrobić coś na zasadzie obiektu RPC - czyli robisz ilka walców wokół swojej sceny i na nich umieszczasz fotki z drzewami - możesz mieć wtedy kilka planów zieleni widziałem efekty i całkeim fajnie to wychodziło ale kupa z tym roboty:)
Awatar użytkownika
milsen
Posty: 266
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:28
Lokalizacja: Iława

Post autor: milsen »

Racja, a ja to wszystko kiedyś ręcznie :D . Dzięki i pozdrawiam
ODPOWIEDZ