Bajery

Zakończyłeś męki twórcze? Podziel się efektami.
UWAGA: Załącznikami mogą być tylko obrazy rastrowe - to jest galeria.

Moderatorzy: pies, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
milsen
Posty: 266
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:28
Lokalizacja: Iława

Bajery

Post autor: milsen »

Jak bajery to bajery :D
Załączniki
A dlaczego nie tak...
A dlaczego nie tak...
mario1275
Posty: 295
Rejestracja: 25 paź 2006, 18:24
Kontaktowanie:

Post autor: mario1275 »

no to ci powiem że dałeś czadu jak Elvis;)
samochód ok, choć na pierwszym planie przydało by się go dopracować (zawsze bałem się wstawiać coś na pierwszym planie) ale z "meteorytem" w prawym górnym rogu to już przesadziłeś;) zwłaszcza że z cieni na elewacji wynika że słońce jest za plecami obserwatora

a jeszcze jedno pisałeś w innym wątku że bardzo długo ci renderowało - jeśli to ten widok to radzę na przyszłość ustawić pomijanie elementów niewidocznych - bo podejrzewam, że stąd tak długi czas renderowania, że liczył cienie np ścian wewnątrz budynku
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2007, 13:03 przez mario1275, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrzejj
Posty: 143
Rejestracja: 25 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Post autor: Andrzejj »

Witam, bardzo ciekawe ujęcie..., nawet nigdy nie pomyślałem że można i tak :)

Pozdrowionka
Awatar użytkownika
milsen
Posty: 266
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:28
Lokalizacja: Iława

Post autor: milsen »

Samochód to tylko gotowa wstawka, nie ma w sumie co się bawić w szczegóły.
O takim ujęciu juz dawno myślałem, ale nie chciałem marnować czasu na rendering (lub "śledzenie promieni" jak to zostało ciekawie przetłumaczone). Po namowie jakoś tak spróbowałem i wyszło...
Z tą flarą to masz całkowitą rację, ale jak w temacie chodziło o bajer :D . Klient końcowy i tak nie wyczuje, a tak zawsze bardziej "intrygująco" wygląda. A poprawność fizyczna pozostaje dla wtajemniczonych (absolutnie nie podważam żadnym praw fizyki :wink: ).

Z poprzednim wątkiem to chodziło a animację. Od 280 do 900 klatek, zależy która. Tylnie powierzchnie i obiekty niewidoczne zaznaczam, a i tak cały filnik to kwestia od kilku dni do tygodnia.

Pozdrawiam.
mario1275
Posty: 295
Rejestracja: 25 paź 2006, 18:24
Kontaktowanie:

Post autor: mario1275 »

a no tak 900 klatek to zmienia postać rzeczy - powiem ci jeszcze, że wersja AR która była nakładką na autocada pozwalała na zpisywanie wizualizacji czy filmu w trakcie renderingu - czyli program zapisywał tę część która była już zrobiona w osobnym pliku na bierząco więc w razie wywalenia sprżetu wystarczyło do renderować brakujący fragment i go scalić w innym programie - a skoro zrobiłeś taką animację to może też podlinkujesz? ja osobiście żałuję że nie mozna zrobić filmiku w wersji bez renderingu:(
Awatar użytkownika
milsen
Posty: 266
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:28
Lokalizacja: Iława

Post autor: milsen »

Jak się w końcu wyrenderuje to coś wrzucę...
mario1275 pisze:ja osobiście żałuję że nie mozna zrobić filmiku w wersji bez renderingu:(
Trochę nie rozumiem... jeżeli chodzi o filmiki bez renderingu to można je robić jak najbardizej. W takiej postaci jak chcesz.

Plik -> eksportuj -> animacja...

i możesz dowolnie wybrać:
hidden lines, shaded, shaded with edges

Zawsze najpierw robię podgląd sceny w tej formie. (oj, ta kamera czasami szaleje :wink:) i potem dopiero gotowy render...
Załączniki
Eksport animacji
Eksport animacji
mario1275
Posty: 295
Rejestracja: 25 paź 2006, 18:24
Kontaktowanie:

Post autor: mario1275 »

aaaa porąbało mi się rano pisałem przed kawą;)

chodziło mi o panoramy
Awatar użytkownika
milsen
Posty: 266
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:28
Lokalizacja: Iława

Post autor: milsen »

Kawę to dożylnie - stanowisko z kroplówką kofeinową mam przy kompe, hehe :wink:
ODPOWIEDZ