Spaw

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Revit Structure.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Andrzejj, Arkadiusz Mackiewicz

ODPOWIEDZ
motopuchatek
Posty: 14
Rejestracja: 06 wrz 2007, 13:37

Spaw

Post autor: motopuchatek »

więc jak w temacie czy ktoś ma pomysł jak stworzyć rodzinkę spawu i tu mam na myśli wizualizacje 3D tak aby można było nią w miarę szybko zaspawać dowolny kształt linie proste i łuki i żeby można jej było używać tak samo w pionie jak i w poziomie??
Ja na dzień dzisiejszy wyprodukowałem ja w sposób następujący ze mam profil spoiny z parametrami do zmiany grubości. I tworze nową rodzinkę bezpośrednio w projekcie (create/conection) przy wykorzystaniu sweepa z przygotowanym profilem. I w sumie jest wszystko cacy tyle tylko że każda spoina to nowa rodzina :).
Awatar użytkownika
Andrzejj
Posty: 143
Rejestracja: 25 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Post autor: Andrzejj »

Tak na szybko zrobiłem małą rodzinkę SPAW. Jeżeli masz ochotę to zamiast mojego profilu wczytaj sobie ten swój parametryczny i powinien działać tak samo. Po wczytaniu do projektu SPAW znajdziesz w Families/Structural Stiffenes/SPAW. Dlaczego akurat w tej, a to dlatego, że jest to rodzina "usztywnień" jeśli można tak powiedzieć i bardzo inteligentnie ten element szuka słupów i belek. Jeden minus, nie można rysować po łuku, ale jak znajdę rozwiązanie to ci dam znać.

Pozdrawiam
Załączniki
SPAW.rfa
(184 KiB) Pobrany 531 razy
ODPOWIEDZ