jak zmodyfikować model analityczny płyty

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Revit Structure.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Andrzejj, Arkadiusz Mackiewicz

ODPOWIEDZ
pio
Posty: 24
Rejestracja: 13 lis 2006, 17:19

jak zmodyfikować model analityczny płyty

Post autor: pio »

Jak zmodyfikować model analityczny płyty
1. sposób
Jeżeli mam belki narysowane i płyte rysuje wskazująć podparcia (czyli belki) model analityczne plyty pokrywa się z m. anal. belki - tu jest ok.

2. sposób
mam płyte narysowaną od architekta i model analityczny płyty jest na skraju płyty i teraz próbuje go dołączyć z m. anal. belki i tu zaczyna się problem bo tego nie ma w helpie
Awatar użytkownika
Andrzejj
Posty: 143
Rejestracja: 25 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Post autor: Andrzejj »

Ad.2.
Wszystko zależy jakim narzędziem został narysowany ten strop w RAC (Revit Architecture dla niewtajemniczonych). Jeżeli powstał dzięki narzędziom z zakładki Structural (Konstrukcje), wówczas we właściwościach elementu można przestawić na Konstrukcyjny, a program sam znajdzie najbliższy model analityczny ściany i dołączy model stropu. NIe dołączy natomiast do modelu an. belki. Jedyne wyjście to edycja kształtu stropu i wyrównanie.

Ja tak robię. Zajmuje to tyle samo czasu co AA, a można wyrównywać do modelu analitycznego. Czasem trwa to nawet krócej, ze względu na ustawienia modelu analitycznego, gdzie ustawione są domyślne odchylenia "naciągnięcia" modelu. Ja ustalam odchyłki do min., wówczas w Robocie jest mniej ROBOTY :)

PS. W wrsji GB "AA" działa poprawnie - błąd wersji PL zgłoszono do Autodesku.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ