BELKI

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Revit Structure.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Andrzejj, Arkadiusz Mackiewicz

ODPOWIEDZ
Kamila Grabowska
Posty: 7
Rejestracja: 28 sie 2006, 13:19

BELKI

Post autor: Kamila Grabowska »

Witam
zaczynam trochę pracować w REVIT, narazie jednak w wielu tematach działam po omacku, dlategoteż proszę o pomoc
Moje pytanie dotyczy łączenia belek(np. dwuteowników ustawionych pod kątem) w kalenicy. Czy mogę je w jakiś sposób dociąć, narazie próbuję, ale z marnym skutkiem
Kamila
motopuchatek
Posty: 14
Rejestracja: 06 wrz 2007, 13:37

Cranked beam

Post autor: motopuchatek »

Prawdopodobnie już sobie poradziłaś z tym problemem ale jesli nie to jutro podrzucę przykładową beleczkę jeszcze nie dopracowan do końca ale powoli z czasem i to poprawie najważniejsze że jest złamana.

Acha a tak właściwie to otwierasz nową rodzinę z templatem 'metric generic beams and bracing' następnie kasujesz przykładową beleczkę ale nie usuwaj zdefiniowanych tam planów referencji i wymiarów. Następnie wybierasz rysowanie bryły 'sweap' tam gdzie określasz profil jaki ma mieć bryła a później ścieżkę po której ma się ten profil poruszać. Więc rysujesz ścieżkę dalej jeżeli posiadasz to ładujesz z biblioteki gotowy profil interesującej cię belki a jak nie posiadasz to rysujesz samodzielnie i kończysz rysowanie bryły i beleczka gotowa. teraz tylko w właściwościach nadać odpowiedni materiał, ewentualnie korzystając ponownie ze sweapa dostawiasz sobie 'void' tzn ubytki na przykład przycinasz końce belki pod kątem tak by pasowały do podstawy.Zapisujesz plik i gotowa ładna beleczka. W projekcie wczytujesz ją jak normalna belkę.

Przepraszam za angielskie wstawki ale pracuje na angielskim revicie i w związku z tym nie zadaje sobie trudu żeby sprawdzić jak komendy brzmią po polsku.

Powodzenia
ODPOWIEDZ