AutoCAD 2009

Revit po godzinach...

Moderatorzy: pies, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

mario1275
Posty: 295
Rejestracja: 25 paź 2006, 18:24
Kontaktowanie:

Post autor: mario1275 »

ada_mowska pisze:Mario, źle mnie zrozumiałeś..
ja po prostu mam świadomość, że my teraz mamy jakiś okres buntu, ale boje się , ze nam przejdzie..i że do strajku nie dołączy nikt poza kilkoma osobami z forum..
znam życie, strajkowałam w '81 roku..

A 700E to dla mnie bardzo dużo, uwierz.. :cry:
Ada ale te strajki w 81 jednak dały jakiś efekt a my mamy łatwiej- łatwiejszy kontakt, mniej uciązliwe sposoby buntu (nikt nie kaze nam zawalać nawet czasu pracy) i w dodatku prawo wydaje sie stac po naszej stronie. Ja tak jak powiedziąlem rozpoczynam rozmowy z rzecznikiem praw konsumenta - pisze to tu też żeby iec światków i sie bardziej zmotywować a nie dlatego żeby ktos sie do tego przyłączył (choć bylo by miło) Moze ktos by się podjąl napisanie czegoś w rodzaju listu protestacyjnego ... no własnie jaka to formę powinno przyjąć.

Dużo to już będzie jak nas inni uzytkownicy nie wyśmieją;)
mario1275
Posty: 295
Rejestracja: 25 paź 2006, 18:24
Kontaktowanie:

Post autor: mario1275 »

pierwszy problem czy ktos kupuje Revita nie na firmę?
alagor
Posty: 148
Rejestracja: 19 gru 2006, 21:00
Lokalizacja: białystok

Post autor: alagor »

Ręczne malowanki w acad 2009. Ada już nie potrzebujesz sketchup-a
Może nie jest tak źle jak to wyglądało na początku.
Załączniki
3D-OK-Model.jpg
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

ja sadze ze na poczatek nalezy porozmawiac z autodeskiem
dzentelmenska przyzwoitosc ......pretensje mamy do autodesku w koncu o to ze delikatnie rzecz biorac robi nas w bambuko....... zatem sprecyzowal bym wspolnie liste czego oczekujemy = postulaty
i dlaczego czujemy sie w mniejszym lub wiekszym stoponiu nabici w butelke

sadze rowniez ze do rozmow mozemy wlaczyc jako 'mediatora' procad ..... w koncu od wiekszosci z nas to on skasowal kase :lol:
a ma najmniejsza wine w tym ze 2009 wyglada jak wyglada ..... w koncu to na nim rowniez odbije sie posrednio niezadowolenie klientow wiec winien byc zywo zainteresowany tym aby byc naszym adwokatem w rozmowach z autodeskiem ..... podobnie zreszta aplikom

jesli te rozmowy zakonczyly by sie fiaskiem lub byla by proba zbycia i rozmycia temtu, bedzie mozna z czystym sumieniem rozniesc wici na zachod i szukac wsparcia miedzynarodowki revitowej czy autocadowej...... poki co przeszperal bym tamtejsze fora w poszukiwaniu odpowiedzi czy nasze odczucia sa lokalne czy tez moze ktos i tam mysli podobnie jak my

-------------------------------------------

i jeszcze jedna refleksja
autodesk przygotowujac implementacje autocada 2009 oparl sie na wprowadzanej przez microsoft viscie ....... microsot vista wdepnal w niezly shit, pechowo dla autodesku jego buty siedza teraz w tym samy shicie, dlaczego ? ...... kto kupuje autocada ? sa 2 rodzaje klientow moim zdaniem ...... pierwszy to my : czyli 'bambusy' ktore placa z gory za kota w worku, drugi rodzaj klienta to ludzie ktorzy pracuja w autocadzie juz od jakiegos czasu ale jego kopiach zcrackowanych i chca przejsc z szarej strefy do legala, nie oszukujmy sie nie ma ludzi z ulicy ktorzy nie znajac autocada zapalali checia nauczenia sie kreslenia akuret w nim i bez wahania wydadza cizka kase nie znajac wczesniej produktu

i teraz pytanie czy gdybym pracowal na cracku 2007/2008 czy wczesniejszych i mial jak wiekszosc XP wchodzil byl po dostaniu plytki trialowej w 2009 ? ..... w zyciu nawet za doplata ....... sadze ze autodesk wdepnal w niezla kupe i zaraz dostanie obuchem w leb jak mu spadna wskzniki sprzedazy autocada na leb na szyje podobnie jak mirosoftowi poszlo z vista

ergo ..... jesli w autodesku sa myslacy ludzie to tacy klienci jak my, czyli swiadomi i potrafiacy wyrazic swoje opinie nawet te negatywne a nie tylko ochy i achy to powinien byc skarb dla autodesku ...... bo im bardziej wslucha sie w glosy niezadowolenia tym szybciej wylezie z tej kupy w ktora wdepnal = vista (dla mnie marzeniem by bylo gdyby autodesk wypusciel wersje swoich produktow pod linuxa)
pozdro
slaw 8)
alagor
Posty: 148
Rejestracja: 19 gru 2006, 21:00
Lokalizacja: białystok

Post autor: alagor »

Autodesk jest na rynku światowym monopolistą i z tego powodu może sobie pozwolić na takie traktowanie klienta. Czy jest oprogramowanie konkurencyjne?
Ja pracowałem na microstation, intelicad i pochodnych, turbo cad, i jeszcze paru.
niektóre z nich wyglądają jak Autocad, ale po pewnym czasie okazuje się, że drobne rysunki można na nich robić, ale przy czymś większym po prostu się sypią.
Jeżeli chodzi o Revita to oczywiście archicad jest konkurencją.
Awatar użytkownika
milsen
Posty: 266
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:28
Lokalizacja: Iława

Post autor: milsen »

A co z ZWCad? Czy ktoś w tym pracował na dłuższą metę? Jakie macie opinie o tym programie? Za 1500zł dostajemy ponoć pełny, nieograniczony program 2D i 3D do projektowania z kluczem sprzętowym USB gratis. Sama funkcjonalność jest ponoć identyczna jak w AC. Nawet ikonki są przekopiowane z AC. Podobno nowa wersja zasuwa, aż miło, ale sam nie widziałem. Mam ściągnięty program trial, ale nie miałem czasu posiedzieć...

A tak w temacie to dobry pomysł zasugerować delikatnie, acz stanowczo Autodeskowi nasze wymagania. Nie jest to program LT i za taka kasę mamy co wymagać. A pozycja monopolisty nie jest tutaj wymówką bo ACAD jest zręcznie "podrabiany" pzez ZWCad'a. Wersja linuxowa to byłby super pomysł. Niedawno dostałem nowe Ubuntu i można by było na nim pośmigać z projektami. Ale niestety coś czuję, że nawet o tym nie ma mowy. Zapewne Microsoft jest odpowiednio "ugadany" z Autodeskiem.
Porozmawiam na targach PROCAD'u w Gdańsku, zobaczymy co oni powiedzą jako jeden z większych krajowych dystrybutorów...
qbi
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2008, 09:52

Post autor: qbi »

A ja jeszcze nawiąże do Revita - czy kiedy instalowaliście Revita 2008 z polską nakładką instalowały wam się w domyślnej lokalizacji pliki revitowe do tutoriali (zgodnie z opisem do ćwiczeń dostępnych w pomocy Revita)?
U mnie nie było tych plików i musiałem je ręcznie zasysać ze strony Autodesku (biuro nie kupowało Revita w procadzie). Czy to też nie jest czasem sposób na naciągnięcie klientów na szkolenia?
abriss
Posty: 18
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:23

Post autor: abriss »

milsen pisze:A co z ZWCad? Czy ktoś w tym pracował na dłuższą metę? Jakie macie opinie o tym programie? Za 1500zł dostajemy ponoć pełny, nieograniczony program 2D i 3D do projektowania z kluczem sprzętowym USB gratis. Sama funkcjonalność jest ponoć identyczna jak w AC. Nawet ikonki są przekopiowane z AC. Podobno nowa wersja zasuwa, aż miło, ale sam nie widziałem. Mam ściągnięty program trial, ale nie miałem czasu posiedzieć...

A tak w temacie to dobry pomysł zasugerować delikatnie, acz stanowczo Autodeskowi nasze wymagania. Nie jest to program LT i za taka kasę mamy co wymagać. A pozycja monopolisty nie jest tutaj wymówką bo ACAD jest zręcznie "podrabiany" pzez ZWCad'a. Wersja linuxowa to byłby super pomysł. Niedawno dostałem nowe Ubuntu i można by było na nim pośmigać z projektami. Ale niestety coś czuję, że nawet o tym nie ma mowy. Zapewne Microsoft jest odpowiednio "ugadany" z Autodeskiem.
Porozmawiam na targach PROCAD'u w Gdańsku, zobaczymy co oni powiedzą jako jeden z większych krajowych dystrybutorów...
Testowałem zw-cada, intellicada i briscada. Jest jeszcze coś włoskiego. Na intellicadzie pracowałem chyba dwa lata, a na pozostałych po miesiącu, na włoszczyznę rzuciłem tylko okiem, więc dalej jej nie opisuję, choć odnioslem wrażenie, że jest słaba. Wszystkie trzy prezentują w miarę zbliżony poziom jakościowy, różnią się tu i tam. Ogólnie są to programy mało stabilne, pracują zdecydowanie wolniej niż autocad, paru rzeczy brakuje... Jeżeli ktoś robi wyłącznie małe projekty, to czemu nie, ale im większy temat tym bardziej chińczszyzna (i pozostałe) daje sie we znaki. 3D jest słabe (szczególnie w chińczyku), duże pliki trzeba dzielić na kawałki (rzuty, przekroje, elewacje), kreskowanie - szkoda gadać, zwykle łatwiej opisać gdzie jest beton czy żelbet zamiast szrafu. Kiedy przesiadłem się znowu na autocada... prawie odnalazlem przyjemność w rysowaniu.
Reasumując: jeżeli kogoś stać na autocada to radzę znosić monopolistyczne fochy autodesku, przejście na zwcada to coś jak rezygnacja z klimatyzacji i wspomagania kierownicy przy zmianie samochodu.
motopuchatek
Posty: 14
Rejestracja: 06 wrz 2007, 13:37

AC 2009 i RS 2009

Post autor: motopuchatek »

Pracuje na obu w tej chwili tzn revit 2009 pelna para a jesli chodzi o auto cada to tylko nakladka rc do zbrojenia i co moge powiedziec szczegolnie po ostatnim darmowym lanczu na spotkaniu grupy augi revit nie mial nic na ten rok wiec dal nam cokolwiek abysmy sie tylko cieszyli oki bardzo mi sie podoba pare ulepszen np blend sweep czy mozliwosc wstawiania tekstu zamiast wymiaru i dociaganie wymiaru do punktu a no i laczenie belek ale...
podstaw kolumne pod polaczenie dwoch belek i cala przyjemnosc z modelowania polazenia znika, ale mimo wsystko ja jestem zadowolony z nowego revita.
natomias auto 2009 nie powiem przez jakies dwa miesiace gimnastyka proba przyzwyczajnia sie do tych ribbonow czy jak je tam zwa, prawda jest taka ze od tego tygodnia zmienilemcaly interfejs na stary moze to jest tylko przyswyczajenie ale ja uwazam ze rowniez ogromna wygoda, no chyba ze ktos zna wszystkie komendy na pamiec i z klawiatury jedzie to jemu bez roznicy ja niestety wzystkich nie znam i chyba nigdy nie poznam
pozdrowiena dla wszystkich uzytkownikow

ps dla strukturalnych ktorzy jeszcze nie wiedza robobat juz nie jest polski
ODPOWIEDZ