Podpis.

Revit po godzinach...

Moderatorzy: pies, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
miki79
Posty: 2
Rejestracja: 06 sie 2008, 17:43

Podpis.

Post autor: miki79 »

Cześć

Mam do was małe pytanie.

Rozpocząłem w pracę w biurze budowlanym, jako asystent projektanta.

Wykonuję rysunki jako członek zespołu i mam swoje miejsce w tabekach "wykonał". Teraz dowiedziałem się że muszę podpisać się w tym miejscu. ( wcześniej w biurach nie musiałem ).

Jaka odpowiedzialność się z tym wiąże? Nie jestem projektantem, nie mam uprawnień, tylko podpisuję "wykonał".

W projekcie są też różne dokumenty, np. BHP budowy itp, które edytuję jako asystent, czyli również "wykonuję", ale nie mam żadnych uprawnień.

Czy możecie mi powiedzieć jaka jest w związku z tym odpowiedzialność i ewentualne konsekwencje? Może znacie dokument prawny który to reguluje dla takich osób jak ja?
alagor
Posty: 148
Rejestracja: 19 gru 2006, 21:00
Lokalizacja: białystok

Post autor: alagor »

Witaj nie rozumiem czemu boisz się podpisywać swoją pracę. Czy źle ją wykonujesz ? Czy nie masz odpowiedniej wiedzy ? Czy uważasz, że to co robisz jest narzucone przez projektanta i z tym się nie zgadasz ?
Konsekwencje twoich błędów ponosi projektant (ten kto ma uprawnienia) , który się pod tym podpisuje. Za źle wykonaną pracę możesz jedynie wylecieć z pracy, nie dostać podwyżki, lub robić jedynie mało odpowiedzialne prace. Zależy kim jesteś w pracy? samodzielnym pracownikiem, jakie masz obowiązki w umowie?
miki79
Posty: 2
Rejestracja: 06 sie 2008, 17:43

Post autor: miki79 »

Pracuję na etacie.

Chodzi mi w skrócie o to jaką odpowiedzialność mogę ponieść np. w razie poważnej usterki itp., jako rysownik i osoba redagująca tekst opisu technicznego. Jeśli się pomylę albo czegoś nie dopatrzę ze względu na brak doświadczenia.

A czy się boję to już inna sprawa. Pracowałem kiedyś w kancelarii adwokackiej i widziałem ludzi w takich tarapatach że się teraz dwa razy zastanawiam zanim coś podpiszę.
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

zadana, zgodnie z prawem budowlanym ty nie masz obowiazku podpisywania

odpowiada w calosci tylko i wylacznie projektant i sprawdzajacy i ich nazwiska, podpisy i nr uprawnien musza widniec na kazdym rysunku oraz na stronie (stronach) tytulowej projektu
pozdro
slaw 8)
mario1275
Posty: 295
Rejestracja: 25 paź 2006, 18:24
Kontaktowanie:

Post autor: mario1275 »

tak jak napisał Slaw pozostali członkowie zespołu projektowego są umieszczani ze względu na to żeby "docenić" i udokumentować ich pracę - jeżeli np odbywasz praktyki zawodowe w firmie jest to niejako dowód na to że brałes udziął w procesie projektowania.
ODPOWIEDZ