Projekt łazienki i kilka pytań odnośnie konkursu

Revit po godzinach...

Moderatorzy: pies, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Niewygodniepytający
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2009, 08:37

Projekt łazienki i kilka pytań odnośnie konkursu

Post autor: Niewygodniepytający »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Z racji tego, że nie jestem zorientowany w sprawach CADowskich tak jak wy, zwracam się do was z pytanie, a raczej pytaniami, które nurtują mnie niesamowicie.

Jeden z moich znajomych wysłał swój projekt na konkurs CAD. Nieważne która to jego praca. Okazuje się, że jego praca, gdzie projektował ogromną ilość pomieszczeń aktualnie przegrywa z projektem łazienki, nie wspominając pracy która jest na samych szczycie, a mianowicie marna wizualizacja kościoła.
Chciałem zapytać czy to rzeczywiście jest tak, że te prace co są tak wysoko są tak trudne do zaprojektowania w CAD?

Poza tym, dlaczego "organizator" zdecydował się na taką formę głosowania? Nie mogłem zagłosować na pracę znajomego bo się okazuje, że ktoś z mojej sieci osiedlowej już głosował i kicha, IP użyte.

I tu kolejne pytanie, dlaczego "organizator" w momencie kiedy ludzie zaczęli na forum wytykać błędy organizacyjne, ale pisać otwarcie o tym, że głosowanie polega na tym samym co nasza-klasa (czyli znajdź jak najwięcej znajomych), forum po prostu wyłączył?

Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal tak? Czy wyłączenie forum powstrzyma te osoby mówiące otwarcie o tym, że wykorzystując boty będą głosować? Powiem szczerze, że również się nad tym zastanawiałem, prościutka sprawa, proxy -> połącz się z tą stroną --> odpal macro do głosowania i to elegancko w pętli i max 3 razy na 1h, żeby organizator nie wyczaił.

I tu kolejna sprawa, "organizator ma prawo do modyfikowania wyników....", takie coś możemy przeczytać w regulaminie. To ciekawe kto będzie sprawdzał czy ta modyfikacja jest uzasadniona? Skąd ta obawa? A no w regulaminie jest też jedna wzmianka o tym, że prace mają być wykonane i nadesłane przez wszystkich za wyjątkiem "pracowników Organizatora, a także dystrybutorów, resellerów oraz wszelkich jednostek gospodarczych sprzedających produkty Autodesk, oraz najbliższych członków ich rodzin (wstępni, zstępni, małżonkowie, rodzeństwo) lub firmy/organizacje posiadające osobowość prawną".

Internauci wytknęli "organizatorowi", że cześć prac pochodzi od osób zatrudnionych przez "jednostki gospodarcze sprzedające bla bla bla" nie będę tu wymieniał firmy bo i tak wszyscy wiedzą. W momencie kiedy to wyszło na jaw + afera z osobami używającymi proxy nagle PUF! Forum nie ma, a głosowanie trwa jakby nic się nie stało.

Dla mnie jest to dosyć dziwne, że "organizator" zdecydował się na taką formę konkursu. Wiadomo najmniej roboty, niech się sami powybierają, a że nie jest to do końca uczciwe/miarodajne, że jest to wszystko grubymi nićmi szyte to już inna bajka. Niech każde dziecko neostrady decyduje czyj projekt jest lepszy, przecież to nie jest renomowana firma i renomowane programy biorące udział w prawdziwym konkursie wiedzy i umiejętności, to jest KONKURS POPULARNOŚCI + ZDJĘCIA czyli coś w stylu fotka.pl
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

post zupelnie nie zwiazany z problemami pracy w Revicie (prosze mnie poprawic jesli sie myle) = przerzucam zatem do revicafe

------------------------------------------------------------------

a w sprawie konkursu (gdyby nie twoj post to bym sie o nim nie dowiedzial), jestem pod ogromnym wrazeniem poziomu wiekszosci prac, nie sadzilem ze mamy taka ilosc projektantow czy wrecz artystow na naprawde swiatowym poziomie :oops:
pozdro
slaw 8)
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

Nie jestem zorientowany :( Co za konkurs? Dajcie jakiegoś linka!
pzdr
Piotr
http://www.studioarkada.pl
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

na stronie głównej PROCADu znajdziesz.
Odbyła tu się nieprzyjemna awantura i cały dział konkursu na forum został wywalony.
Delikatnie mówiąc zasady konkursu nie były zbyt dobrze przemyślane.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

dzięki, Pies, znalazłem

poziom prac rzeczywiście niezły
pzdr
Piotr
http://www.studioarkada.pl
ODPOWIEDZ