Połączenie z Postgresem

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem AutoCAD Map 3D

Moderator: Ewa Solanowska

ODPOWIEDZ
basiuunia
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2010, 10:34

Połączenie z Postgresem

Post autor: basiuunia »

Witam,
rozpoczynam pracę z AutoCadem 3D Map 2011 i chciałabym by usprawnić pracę połączyć się z Postgresem. O ile jest możliwe, gdy próbuje połączyć się z bazą na moim komputerze bez żadnych problemów to już gdy chce się połączyć z bazą na serwerze jest to nie możliwe. Udaje mi się jedynie zalogować do niego i pokazują mi się jakie mam bazy do wyboru i obojętnie, której bym nie wybrała zawsze dostaję taki komunikat "Nie udało się otworzyć połączenia FDO. RDBMS: Not connected to the specified database". Z czym może być tozwiązane?

I drugie jaki jest najlepszy sposób przekonwertowania dwg na shp, by załadować je do bazy.

Pozdrawiam
Ewa Solanowska
Posty: 21
Rejestracja: 02 lip 2008, 12:43
Lokalizacja: olsztyn

Re: Połączenie z Postgresem

Post autor: Ewa Solanowska »

Witam,

podejrzewam że problem z połączeniem z bazą jest po stronie serwera a nie Map 3D. Proszę sprawdzić, czy ma Pani podaną dobrą nazwę komputera w sieci (w bazie), czy nie są zablokowane porty w komputerze (domyślny dla Postgresa to 5432), czy inny komputer może się połączyć z bazą na serwerze?
Jesli chodzi o przejście z dwg do shp to najprostszym sposobem jest eksport, w zakładce 'dane' (w oknie eksportu) może Pani zdefiniowac które właściwości obiektów będą eksportowane do tabeli atrybutów (w pliku dwg można dodać własne tabele atrybutów za pomocą funkcji 'definiuj dane opisowe').

pozdrawiam
Ewa Solanowska
gis, czy nie gis? - oto jest pytanie...
ODPOWIEDZ