sketch

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Gość

sketch

Post autor: Gość »

Widziałam rysunki robione w revicie, które wyglądały jak szkice. Podobo jest jakaś funkcja SKETCH, która umożliwia uzyskanie takiego efektu. Takie widoczki wyglądają bardzo efektownie i mogą zastąpić (oczywiście nie zawsze) wizualizację. Może to dotyczy tylko konkretnej wersji revita? Czy komuś coś wiadomo bliżej na ten temat? :?
Awatar użytkownika
Jakub Góralski
Posty: 176
Rejestracja: 01 cze 2005, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: sketch

Post autor: Jakub Góralski »

Jeżeli chodzi rysunki, które wygladaja jak szkice odręczne, to w Revit nie ma takiej funkcji, która pozwalalaby na ich automatyczne tworzenie na podstawie stworznego modelu. Czasami w sieci możne spotkać rysunki "odręczne" z Revit ale tylko projekt powstał w Revit a opracowanie graficzne w zewnętrznym programie (n.p. Piranesi). W Revit istnieje natomist tryb pracy SKETCH, ale obejmuje on tworzenie elementów i nie ma nic wspólnego z tworzeniem rysunków podobnych do szkiców odręcznych.
Pozdrawiam
Jakub Góralski
http://www.zapparchitekci.pl
Gość

Post autor: Gość »

Dzięki, widocznie miałam niedokładne informacje. Wielka szkoda, bo te rysunki mi się strasznie podobają.
Pozdrawiam
Gość

Post autor: Gość »

Funkcję SKETCH przy sporządzaniu wizualizacji posiada ArchiCAD (wersja 9.0 na pewno, nie wiem jak starsze). Jeśli byś był zainteresowany, to trzeba w ustawieniach renderingu wybrać renderer, który nazywa się właśnie SKETCH.
Pozdrawiam

Kuba
ODPOWIEDZ