CZY TO KONIEC PRACY W REVICIE. -nowe ceny

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

krzyszwig
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2013, 17:42

Re: CZY TO KONIEC PRACY W REVICIE. -nowe ceny

Post autor: krzyszwig »

kampoz pisze:(...) ceny są niezależne od kraju. (...)
A to akurat nie jest oczywista oczywistość, jest natomiast wykładnikiem polityki Autodesk wobec użytkowników w Polsce. Już widzę rzesze architektów i inżynierów "na zachodzie" uczących się języka polskiego ze względu na niższą cenę subskrybcji...
Awatar użytkownika
kampoz
Posty: 166
Rejestracja: 12 lut 2010, 12:56
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: CZY TO KONIEC PRACY W REVICIE. -nowe ceny

Post autor: kampoz »

Nie trzeba by się uczyć naszego języka, wystarczy kupić wersję EN :D
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: CZY TO KONIEC PRACY W REVICIE. -nowe ceny

Post autor: pies »

wystarczy kupić wersję EN :D
Ja pracuję w wersji EN i nie zauważyłem żeby było mi z tego powodu lżej jeśli chodzi o cenę subskrypcji :cry:
Pozdrawiam
Był Kudłaty
krzyszwig
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2013, 17:42

Re: CZY TO KONIEC PRACY W REVICIE. -nowe ceny

Post autor: krzyszwig »

Wydawało mi się oczywiste nawiązanie do myśli Ady - np. wersje PL mogłyby być tańsze od wersji EN, DE, ze względu na różnice w wysokości honorariów pomiędzy PL a EU i USA. Ryzyko wykorzystania wersji PL na innych rynkach jest raczej (eufemizm) nieduże. Możliwości są, potrzebna by była wola zmian ze strony producenta.
Myślę, że wystarczy cierpliwie poczekać. Jeżeli komuś bardzo zależy na "pierwszeństwie wejścia na pokład" kupi droższą subskrybcję. Jeżeli zauważalna liczba osób zrezygnuje z subskrybcji, po pewnym czasie nastąpi "promocja".
To - niestety - twarda rzeczywistość rynkowa i liczenie w tej grze na sentymenty to - niestety - naiwność.
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: CZY TO KONIEC PRACY W REVICIE. -nowe ceny

Post autor: pies »

Z ciekawości zajrzałem do Nemetschka.
Allplan Architektura 2013 kosztuje 3 600 EU, a serwis czyli odpowiednik subskrypcji ~650 EU (18%). Też nie jest tanio.
Tym niemniej Building Design Suite to 1100 EU. Czyli prawie dwa razy drożej.
Można powiedzieć, że to nie to samo. Oczywiście że nie to samo, ale czy ja prosiłem o MEPa, Structure, Max Designa i parę innych kwiatków z których nawet nie mam szansy skorzystać?
Kupiłbym Revita LT, gdyby miał możliwość pracy grupowej, ale właśnie tę właściwość mu obcięto. To zwykła złośliwość.

Kiedyś poważnie przymierzałem się do Allplana, ale zdecydowałem się na Revita.
Może czas pomyśleć o powrocie?

... Zamówiłem wersję demo :-D
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
zubrzyk
Posty: 146
Rejestracja: 05 lis 2008, 16:30
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontaktowanie:

Re: CZY TO KONIEC PRACY W REVICIE. -nowe ceny

Post autor: zubrzyk »

Przeczytajcie w załączonym na początku wątku pliku to co jest napisane na czerwono.... Jak wspomniałem jest to zabieg marketingowy.
"Aktualizacja z Revit Suite (2010-2012)".... czyli aktualizacja starszych wersji a nie wersji 2013 do wersji 2014.
Oczywiście żeby było jasne- nie zachwyca mnie polityka Autodesku.
qn
Posty: 104
Rejestracja: 13 sie 2009, 20:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: CZY TO KONIEC PRACY W REVICIE. -nowe ceny

Post autor: qn »

pies pisze: Kupiłbym Revita LT, gdyby miał możliwość pracy grupowej, ale właśnie tę właściwość mu obcięto. To zwykła złośliwość.
Obcięto mu również możliwość renderingu - jest jedynie opcja renderowania w chmurze.... przy wykupionej subskrypcji. :D
ODPOWIEDZ