Biblioteki

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
konorado
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2013, 00:31

Biblioteki

Post autor: konorado »

Witam,
dziś zacząłem swoją przygodę z Revitem 2013 i mam pewien problem z biliotekami. W zasadzie to nie do końca rozumiem o co w tym chodzi, pobrałem ze strony autodesku jakieś przykłady drzwi, okien itd. ale nie wiem jak mogę je załadować (czy mam je gdzieś wkleić w jakiś folder?) i jak za każdym razem gdy będę otwierał Revita wszystko to co pobrałem będzie już załadowane. Przeglądałem już forum i niestety nie znalazłem żadnej odpowiedzi która by mi pomogła. Bardzo proszę o jakieś wskazówki w jaki sposób mógłbym sobie z tym poradzić.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Re: Biblioteki

Post autor: arkada »

Pracuję na 2010, ale myślę, że w 13 jest podobnie. Biblioteki do projektu musisz załadować (chyba że stworzysz sobie szablon projektu, który będzie zawierał niezbędne elementy - co jest najlepszym rozwiązaniem) menu wstaw -> wczytaj rodzinę (i wskazujesz odpowiedni element). Z perspektywy lat pracy w Revicie muszę stwierdzić, że warunkiem sprawnej i efektywnej parcy w tym programie jest umiejętność tworzenia własnych rodzin (bibliotek), co na początku jest dosyć pracochłonne.
pzdr
Piotr
http://www.studioarkada.pl
konorado
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2013, 00:31

Re: Biblioteki

Post autor: konorado »

Dzięki wielkie, ale w takim razie mam jeszcze jedno pytanie. Jak zrobić żebym nie musiał wczytywać tych wszystkich drzwi itd. za każdym razem?
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Re: Biblioteki

Post autor: arkada »

1. Otwierasz nowy projekt.
2. Wczytujesz wszystko, co potrzebne.
3. Zapiesujesz projekt jako szablon.
4. W opcjach (położenie plików) określasz jako domyślny plik szablonu, który stworzyłeś.
5. Otwierając nowy projekt (na podstawie stworzonego szablonu) masz już wczytane wszystkie biblioteki.
pzdr
Piotr
http://www.studioarkada.pl
konorado
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2013, 00:31

Re: Biblioteki

Post autor: konorado »

Jeszcze raz pięknie dziękuję i pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ