złota mozaika

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
kredka
Posty: 16
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:17

złota mozaika

Post autor: kredka »

Witam
Mam potrzebę wstawienia we wnętrzu mozaiki w kolorze złotym. Poproszę o koncepcje jak to zrobić? Bo próbowalam tak łopatologicznie ale coś efekt nie ten co mi sie marzy...
Czy jest jakiś sposób, zeby wyglądalo to realistycznie? Tak blyszcząco na zloto??
O tak poproszę...
O tak poproszę...
Marta K-W
Posty: 32
Rejestracja: 19 lip 2007, 10:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: złota mozaika

Post autor: Marta K-W »

Musisz zrobic z tej bitmapy mozaiki bumpa. Czyli w jakims programie graficznym zdejmij kolor, zwiększ kontrast i dorysuj na czarno fugi. < chcialam zrobic taki obrazek ale cos mi sie photopaint wywala :/ >. wtedy w materialach revitowych stworz material na podstawie metalu, daj kolor zloty i doloz swojego bumpa w odpowiedniej wielkosci zeby byly odpowiednie wymiary mozaiki.
Mi przynajmniej w ten sposob super wychodzi dachowka.
Jesli Ci nie wyjdzie to moze mi sie uda, ale to dopiero jak poprawie ppainta.

Pozdrawiam,
Marta
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: złota mozaika

Post autor: pies »

Mi przynajmniej w ten sposob super wychodzi dachowka.
Czy możesz pokazać jak Ci wychodzi dachówka? Ja próbowałem różnie, ale z marnym efektem.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
zubrzyk
Posty: 146
Rejestracja: 05 lis 2008, 16:30
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontaktowanie:

Re: złota mozaika

Post autor: zubrzyk »

Pozwolę się włączyć do sprawy tekstury dachówek.
Nie pamiętam skąd mam te teksturki ale pamiętają jeszcze zamierzchłe czasy studiów :D
Załączniki
Dachóweczki
Dachóweczki
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: złota mozaika

Post autor: pies »

Dachówka, fajna - "mięsista" :)
Muszę nad tym popracować przy okazji najbliższego dachu dachówkowego.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Acinski
Posty: 92
Rejestracja: 12 gru 2008, 14:48
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:

Re: złota mozaika

Post autor: Acinski »

No dobra dobra a te gąsiory?
Dachówka u mnie też jest lekko mówiąc do bani.
Coś mi się widzi, że gąsiory to element rodziny coś jak komin z pustaków schiedel.
Mam rację? Podzielisz się?
nauka trwa
Awatar użytkownika
zubrzyk
Posty: 146
Rejestracja: 05 lis 2008, 16:30
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontaktowanie:

Re: złota mozaika

Post autor: zubrzyk »

Owszem... jest to rodzinka :)
Gąsior chyba znalazłem kiedyś na RevitCity - ale nie jestem pewien, troszkę go zmodyfikowałem tworząc w rodzinie dwa typy gąsiorów, które różnią się "zamknięciem". Poprawne umieszczenie narożnego gąsiora wymaga wskazania płaszczyzny na której ma się opierać, rozwiązałem to przez wstawienie krokwi narożnicowej, którą również załączam, i wskazanie jej płaszczyzny jako tą, na której ma się opierać gąsior.... swoją drogą może macie jakiś lepszy/prostszy sposób :D
Załączniki
Krokwie.rfa
(264 KiB) Pobrany 351 razy
Gąsior.rfa
(524 KiB) Pobrany 388 razy
Acinski
Posty: 92
Rejestracja: 12 gru 2008, 14:48
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:

Re: złota mozaika

Post autor: Acinski »

Rewelacja.
Przeszukałem kiedyś revitcity w poszukiwaniu czegoś takiego. Nawet zabrałem się sam za stworzenie ale za cienki byłem. Dzięki serdeczne.
nauka trwa
Awatar użytkownika
Marek K
Posty: 206
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:43
Lokalizacja: wieś Polna
Kontaktowanie:

Re: złota mozaika

Post autor: Marek K »

Witam.
A jak wstawić taki gasior np. kalenicowy. Wstawiam a on jest położony na płaszczyźnie połaci - w żaden sposób nie idzie go obrócić. Narożny też podobnie. Wstawiam połacie dachu - projekt dla wizualizacji - więźba z poszczególnych krokwi mnie nie interesuje. Czy w takim przypadku jest możliwe użycie tej rodziny, czy muszę stworzyć nową, jesli tak to z jakiego szablonu.
Marek_K
Awatar użytkownika
zubrzyk
Posty: 146
Rejestracja: 05 lis 2008, 16:30
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontaktowanie:

Re: złota mozaika

Post autor: zubrzyk »

Jeżeli chodzi o gąsior narożny to wskazówki znajdziesz w moim poprzednim poscie.
Z gąsiorem maleńki owym jest łatwiej... po prostu nie "kleisz" go do wskazanej płaszczyzny tylko ustawiasz żeby był powiązany z poziomem np. dachu a następnie przesuwasz w pionie żeby dobrze wyglądało.
Awatar użytkownika
zubrzyk
Posty: 146
Rejestracja: 05 lis 2008, 16:30
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontaktowanie:

Re: złota mozaika

Post autor: zubrzyk »

hehe... "maleńki owym" :) oczywiście chodziło o gąsior kalenicowy. Pisanie postów na telefonie czasem płata figle ;)
Awatar użytkownika
Marek K
Posty: 206
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:43
Lokalizacja: wieś Polna
Kontaktowanie:

Re: złota mozaika

Post autor: Marek K »

Wielkie dzięki - działa :D . Jeszcze trochę eksperymentów z kolorem oraz wielkością tekstury dachówki i będzie dobrze. Co zrobić aby dachówka była mięsista. Jakiś czas temu była rodzina dachówki udostępniona. Czy jak złożę całą połać dachu z tych dachówek to przy skosach czterospadowego dachu da się przyciąć wszystkie dachówki: naroże i kosz?
Załączniki
Próba renderu
Próba renderu
Marek_K
Saksofoni
Posty: 4
Rejestracja: 08 kwie 2013, 21:30

Re: złota mozaika

Post autor: Saksofoni »

Złota mozaika robi wrażenie! :)
Czytam więc jestem
neo_m
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2014, 11:58

Re: złota mozaika

Post autor: neo_m »

No tak mozaika spoko podoba mi się tylko troszkę drobne ka kafelki .
Ja szukałem z żoną też mozaiki złotej i tak naprawdę ciężko znaleźć cokolwiek fajnego ale w końcu znalazłem takie coś (zdjęcie poniżej )
Kupiłem za pobranie bo nigdy nic nie wiadomo -szybko przysłali mozaika nazywa się A116 i dostałem jeszcze kawałek innej mozaiki złotej Diamentowej co ciekawe układanej bez fugi.
sklep nazywał się supermozaika
Jak uporamy się z fachowcami pokaże jak to wyszło -
Załączniki
A 116.jpg
ODPOWIEDZ