Wnętrza w Revit

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek K
Posty: 206
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:43
Lokalizacja: wieś Polna
Kontaktowanie:

Wnętrza w Revit

Post autor: Marek K »

Witam. Mam pytanie - robię wnętrze łazienki; występuje kilka rodzajów płytek z danej kolekcji z których chciałbym ułozyć jakieś wzory - są dekory itp. Jak to najprościej i najlepiej zrobić aby na ścianie i na podłodze ulożyć płytki we wspomniane wcześniej wzory. Chodzi mi np. o kolekcję AMICHE. Może zrobić rodzinę z każdej płytki danego gatunku osobno, 1/2 fugi na obwodzie i układać płytki na modelu tak jak w naturze, docinając te płytki które potrzeba. W ten sposób będzie łatwiej przy wykonastwie-sam chcę ułożyć te płytki a przy okazji zapoznać się: teoria w praktyce.
Marek_K
qn
Posty: 104
Rejestracja: 13 sie 2009, 20:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Wnętrza w Revit

Post autor: qn »

Witam,

moim zdaniem robienie modelu z płytki jest dość karkołomnym zadaniem.

Ja płytki w łazienkach robię ścianą. Tworzę ścianę o grubości płytki i kleju, np. 1,5cm. Najtrudniejsze zadanie, to prawidłowe ustawienie materiałów i sposobu wyświetlania. Trzeba trochę się pobawić w materiałach, żeby płytki i fugi miały prawidłowy rozmiar. Ważne, żeby materiał wyświetlany w trybie "shaded" miał kreskowanie zgodne z rozstawem osi fug. Ale efekt jest moim zdaniem zadowalający: nakładam na ściany istniejące ściany z płytek i odpowiednio ustawiam na rysunku kreskowanie. Dzięki temu mam dokładnie to samo na rysunkach widoków ścian co na renderingach. A przy tym przesunięcie całego wzoru nie jest tak skomplikowane co przy przesuwaniu modeli płytek.

Efekt jak na załączonych rysunkach.
Załączniki
rendering.jpg
widok.jpg
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Wnętrza w Revit

Post autor: ada_mowska »

robię analogicznie, choc w tym przyadku, nałozylam zarówno podłoge jako floor o gr 1,5cm i ściany jako wall 1,5cm; nadałam im teksturę kamienia, a następnie wycinałam otwory-fugi.

Obrazek

qn- zapodaj takie fajne halogeny kwadratowe oraz to oświetlenie liniowe, z którym, jak widać na obrazku powyżej, mam straszne kłopoty :?
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wnętrza w Revit

Post autor: pies »

świetna robota qn,
szacunek!
Pozdrawiam
Był Kudłaty
qn
Posty: 104
Rejestracja: 13 sie 2009, 20:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Wnętrza w Revit

Post autor: qn »

Oprawy załączam, ale to banał, nic specjalnego.
A oświetlenie liniowe to aż wstyd pisać, bo rozwiązanie, ze względu na pośpiech, było mało Revitowe. Mianowicie są to paski stropów o materiale z "self illumination". :mrgreen:
Załączniki
Oprawa sufitowa prostokatna.rfa
(252 KiB) Pobrany 284 razy
Awatar użytkownika
zubrzyk
Posty: 146
Rejestracja: 05 lis 2008, 16:30
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontaktowanie:

Re: Wnętrza w Revit

Post autor: zubrzyk »

Słuchajcie... nie chcę tu uskuteczniać kryptoreklamy ale jakiś czas temu się zachwyciłem, ponieważ okazało się że jeden z polskich producentów opraw stworzył prawie pełną bibliotekę do revit'a:
https://www.archispace.pl/node/3_Producenci .... pierwsza firma na literę "K" ;)
Jakby jeszcze podpięli pod oprawy odpowiednie pliki IES to byłby kosmos :)
ODPOWIEDZ