Warstwice

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
fioree
Posty: 63
Rejestracja: 17 gru 2006, 04:28

Warstwice

Post autor: fioree »

może mi ktospomuc niewiem jak utworzyć warstwice i co najważniejsze jak określić jej rzędną !!
LORD-M
Posty: 50
Rejestracja: 04 maja 2006, 10:31

Post autor: LORD-M »

nalezy wejsc we wlasciwosci powierzchni, edytowac styl powierzchni i ustawic co sie chce w zakladce warstwice, nastepnie w zakladce wyswietl zaznaczyc wyswietlanie warstwic :D
LORD
fioree
Posty: 63
Rejestracja: 17 gru 2006, 04:28

Post autor: fioree »

dziekuję jerdecznie za pomoćale teraz dalej nie wiem jak określić wysokości warstwic prubuję i nic pomocy!![[/img]
LORD-M
Posty: 50
Rejestracja: 04 maja 2006, 10:31

Post autor: LORD-M »

nie wiem gdzie cos takiego wyswietlic, ale powinno sie dac gdzies w etykietach wlaczyc
LORD
fioree
Posty: 63
Rejestracja: 17 gru 2006, 04:28

Post autor: fioree »

tak tylko gdziee:((
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Post autor: gosc »

LORD-M pisze:nie wiem gdzie cos takiego wyswietlic, ale powinno sie dac gdzies w etykietach wlaczyc
powierzchnie -> etykiety -> dodaj etykiety warstwic
fioree
Posty: 63
Rejestracja: 17 gru 2006, 04:28

Post autor: fioree »

maam tązakłdkę ale nijak i tak dalej niewiem jak wpisaćrzędną wysokościowąwarstwic! może mi ktoś prostym opisem powiedziećć!!
fioree
Posty: 63
Rejestracja: 17 gru 2006, 04:28

Post autor: fioree »

chyba nikt mi nie pomoże:((( a niewiem jak pokazać i zapisacrzędnąwysokościowąwarstwicy
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Post autor: gosc »

fioree pisze:maam tązakłdkę ale nijak i tak dalej niewiem jak wpisaćrzędną wysokościowąwarstwic! może mi ktoś prostym opisem powiedziećć!!
rzednych warstwicy nigdzie nie musisz wpisywac, opisy warstwic pojawia sie same, automatycznie. musisz tylko miec włączone wyswietlanie warstwic w stylu powierzchni. potem pokazujesz na ktorych warstwicach maja sie pojawiac opisy i program wyswietli rzedne tych warstwic
fioree
Posty: 63
Rejestracja: 17 gru 2006, 04:28

Post autor: fioree »

gosc pisze:
fioree pisze:maam tązakłdkę ale nijak i tak dalej niewiem jak wpisaćrzędną wysokościowąwarstwic! może mi ktoś prostym opisem powiedziećć!!
rzednych warstwicy nigdzie nie musisz wpisywac, opisy warstwic pojawia sie same, automatycznie. musisz tylko miec włączone wyswietlanie warstwic w stylu powierzchni. potem pokazujesz na ktorych warstwicach maja sie pojawiac opisy i program wyswietli rzedne tych warstwic


tak zrobiłem zaznaczyłem wszystko co może wyświetlaći pokazał się taki opis
ID=1
TYPE=Flat Area
Area=16
A gdzie te moje upragnione rzędne!!!:) chcępoprostu warstwicy przypisaćmojąrzęnąno 100m i ect. n\możesz mi pomuc
edit
Posty: 102
Rejestracja: 02 gru 2006, 12:17

Post autor: edit »

Czy chodzi o zmianę rzędnej warstwicy, która powstała po utworzeniu powierzchni z punktów?
Czy też chodzi o utworzenie warstwicy z polilini i przypisanie jej konkretnej wartości??
fioree
Posty: 63
Rejestracja: 17 gru 2006, 04:28

Post autor: fioree »

Czy też chodzi o utworzenie warstwicy z polilini i przypisanie jej konkretnej wartości??[/quote]


Własnie o to chozi i niewiem jak to zrobićmożemi ktośpomuc !!!
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Post autor: gosc »

fioree pisze:możemi ktośpomuc !!!
kolejnego razu nie wytrzymalem......... pomóc
edit
Posty: 102
Rejestracja: 02 gru 2006, 12:17

Post autor: edit »

Tak więc ...

- przerysowujesz warstwicę polilinią
- klikasz dwa razy - wyskakują "właściwości"
- w polu "geometria" jest parametr "poziom"
- wpisujesz wartość warstwicy
no i w ten sposób robisz wszystkie warstwice

Następnie wystarczy zrobić z tych warstwic powierzchnię, no i pełnia szczęścia ... 8)

Pozwodzenia
fioree
Posty: 63
Rejestracja: 17 gru 2006, 04:28

Post autor: fioree »

dziekuję uprzejmie ale przez ten czas sam doszedłem jak to zrobić :) mimo to dziekuje bo jest pan jedyną osobą któa mogła mi pomuc
ODPOWIEDZ