Widoczność kondygnacji w widokach 3D

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
frank_s
Posty: 48
Rejestracja: 16 wrz 2006, 16:13

Widoczność kondygnacji w widokach 3D

Post autor: frank_s »

Witam szanownych grupowiczów.
Podzielcie się sposobami aby naszybciej lub najporościej jak się da po wygenerowaniu widoku 3D odfiltrować poszczególne kondygnacje. Czy utworzyć nowy parametr projektu w Ustawieniach czy założyc filtr we właściowościach widoku.
Pozdrawiam i liczę na szybką pomoc.
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

nie wiem, czy dobrze zrozumiałem problem, ale widzę to tak

jesteś w widoku 3d z menu górnego widok->zorientuj->do innego widoku - wybierasz nazwę rzutu kondygnacji którą chcesz mieć w 3d

potem możesz ją sobie obracać do wolnie w 3d, a zakres widoku regulujesz uchwytami
pzdr
Piotr
http://www.studioarkada.pl
frank_s
Posty: 48
Rejestracja: 16 wrz 2006, 16:13

Widoczność po raz kolejny

Post autor: frank_s »

Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź.
Chyba jednak to nie jest do końca to o co mi chodziło.
Po wygenerowaniu widoku 3D stosując sposób wskazany przez Arkadę nie mogę zobaczyć elementów z każdej kondygnacji (nie generuje mi widoku fundamentów, na rzucie poddasza widzę również odbrys dachu). Bardziej chodzi mi o odfiltrowanie w widoku elementów związanych z daną kondygnacją.

Pozdrawiam
mario1275
Posty: 295
Rejestracja: 25 paź 2006, 18:24
Kontaktowanie:

Post autor: mario1275 »

zaznaczasz jeden z obiektów które chcesz ukryć (np okno) klikasz na symbol okularów na dole po lewej i zaznaczasz ukryj kategorię, dla odmiany jeśli chcesz widzieć tylko obiekty danego typu a całą resztę ukryć robisz tak samo tylko zaznaczasz Izoluj kategorię - czy o to chodziło ? - oczywiście manewr ten można zastosować w każdym widoku
frank_s
Posty: 48
Rejestracja: 16 wrz 2006, 16:13

Widoczność kondygnacji w widoku 3D

Post autor: frank_s »

Niestety nie chodzi mi o to.
Zacznę może z innej strony. Załózmy że zaprojektowałem domek (fundamenty, parter, poddasze). Będąc na rzucie fundamentów zmieniam jakieś elementy i zechcę te zmiany szybko obejrzeć w widoku 3D (mają być widoczne jedynie elementy w zakresie poziomów od fundamentów do parteru). Jak to zrobić najszybciej?
Chodzi o coś w stylu izoluj poziom.
Wiem że można zmieniac sobie zakres przycięcia widoku 3D ale trzeba to robić za kazdaym razem jak zmieniam kopndynacje.

Mam być może stare przyzwyczajenia ponieważ wcześniej pracowałem równiez na znakomitym programie bazodanowym który nazywa się Speedikon (ponoć pierwowzór dla revita i całej reszty BIM-owskich programów). Tak swoją drogą w pewnych rzeczach Revit nie urasta mu do pięt. Ale tak to już bywa że nie ma całkiem idealnych programów.

Kupując Revita postawiłem na BIM-a bo uważam to za najlepszy sposób projektowania pozwalający z budynku wycisnąć niemalże wszystko.

Pozdrawiam
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

wykonaj dokladnie to co napisal piotrek (arkada)
przed chwila sprawdzilem ..... dziala (dla mnie to tesz nowosc :D ..... dzieki piotrek szukalem ostatnio i nie wpadlem na narzedzie orientacji widoku)

dodatkowo mozesz sobie regulowac glebokosc ciecia bo jest to przestrzenny crop region
pozdro
slaw 8)
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

ja bardzo często korzystam z tego narzędzia

powiem jeszcze tylko króciutko, że jest to doskonały patent na dostanie bajeranckich elewacji z przezroczystymi szybami (orientujemy widok 3d do widoku elewacji)
pzdr
Piotr
http://www.studioarkada.pl
alagor
Posty: 148
Rejestracja: 19 gru 2006, 21:00
Lokalizacja: białystok

Post autor: alagor »

cześć. Ja pracuję używając etapy. Każda kondygnacja to następny etap. Oczywiście ta metoda ma też dużo wad.
ODPOWIEDZ