Zmiana wartości parametrów elementów przekroju

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
Krzysiek_N
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2006, 10:59
Lokalizacja: Warszawa

Zmiana wartości parametrów elementów przekroju

Post autor: Krzysiek_N »

Pytanie: chcę utworzyć zespół, no i wszystko jest niby ok, otwieram palety narzędzi, chcę wstawić żądany element ale.. no właśnie: nie zawsze mogę edytować parametry wstawianego elementu! nie mam pojęcia od czego to zależy, w jednym pliku otwieranym kilkukrotnie raz mogę edytować, a raz nie. Czy jest to zależne od jakiejś zmiennej, stanu pliku, albo czegokolwiek innego? Mam zainstalowane SP, więc to chyba nie to. Zna może ktoś rozwiązanie tego problemu?
Z góry dzięki
Radosław Wiśniewski
Posty: 30
Rejestracja: 29 gru 2005, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Zmiana wartości parametrów elementów przekroju

Post autor: Radosław Wiśniewski »

Krzysiek_N pisze:Pytanie: chcę utworzyć zespół, no i wszystko jest niby ok, otwieram palety narzędzi, chcę wstawić żądany element ale.. no właśnie: nie zawsze mogę edytować parametry wstawianego elementu! nie mam pojęcia od czego to zależy, w jednym pliku otwieranym kilkukrotnie raz mogę edytować, a raz nie. Czy jest to zależne od jakiejś zmiennej, stanu pliku, albo czegokolwiek innego? Mam zainstalowane SP, więc to chyba nie to. Zna może ktoś rozwiązanie tego problemu?
Z góry dzięki
Mozna to tez zrobic po wstawieniu elementu do rysunku. Zaznacza sie podzespol i pod prawym klawiszem myszy wybiera sie 'wlasciwosci podzespolu'. Nastepnie na zakladce 'parametry' jest mozliwosc zmiany poszczegolnych skladnikow.
ODPOWIEDZ