Wstawianie punktów do grupy.

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
fraczek.marcin
Posty: 5
Rejestracja: 30 mar 2007, 08:36
Lokalizacja: Legnica

Wstawianie punktów do grupy.

Post autor: fraczek.marcin »

Witam

Czy da się wstawiając punkty przypisać je od razu do konkretnej grupy :?:
W trakcie wstawiania, a nie przenosić je już po wstawieniu.

Z góry dziękuję za wszystkie informacje.
Missa_Solemnis
Posty: 13
Rejestracja: 19 cze 2006, 08:15

Post autor: Missa_Solemnis »

Nie prościej stworzyć po wstawieniu wszystkich punktów - nową grupę punktów, do niej włączyć dane punkty po opisach czy numerach. Po tem te same punkty z grupy głównej wyłączyc?
mgl
Posty: 12
Rejestracja: 30 mar 2007, 08:32
Lokalizacja: Legnica/Wrocław/Jelenia Góra

Post autor: mgl »

W chwili kiedy grup punktów jest już kilka/kilkanaście, a w nich po kilkadziesiąt punktów, łatwo gdzieś kilka punktów zgubić. Definiowanie przynależności do danej grupy w trakcie wstawiania (jak np. warstwy) mogłoby być wygodniejsze...
Missa_Solemnis
Posty: 13
Rejestracja: 19 cze 2006, 08:15

Post autor: Missa_Solemnis »

Oczywiscie jest w tym troche racji;p
Postaw sie na miejscu osoby stojacej przy total station, bo od niej sie wszystko zaczyna, co ona może zrobić? Może wpisać Ci kody punktów wg K1 albo Twojego widzmisię czy czegoś tam. Mozesz też wyłudzić od geodety linie nieciągłości w dwg czy dgn czy nawet pliku tekstowym żeby były:) I te pomierzone i wyrównane punkty importujesz. Grup i tak będzie tyle ile trzeba wyróżnić... Na pewno takie proste okienko dialogowe do grupowania punktów "od razu" byłoby super.
fraczek.marcin
Posty: 5
Rejestracja: 30 mar 2007, 08:36
Lokalizacja: Legnica

Post autor: fraczek.marcin »

Chodziło mi i rozwiązanie „od razu”. Robiłem różnego rodzaju kombinacje. Ale w taki sposób było by łatwiej i szybciej.
Może w kolejnej wersji dodadzą tą mała lecz przydatną opcję. :lol:
s1016
Posty: 2
Rejestracja: 05 gru 2006, 13:09

Post autor: s1016 »

ja robie tak:
w grupie definiuje włączenie punktów z określonym opisem np. teren, tworząc punkt daje im taki opis automatycznie i po wstawieniu punktów odświeżam grupę.
ODPOWIEDZ